Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik a nehezebb az emelt...

SZJG kérdése:

Melyik a nehezebb az emelt történelem vagy emelt irodalom?

Figyelt kérdés

2015. okt. 14. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ, hogy mihez van érzéked. Én az emelt magyar érettségit könnyűszerrel letettem volna, míg történelemből nem voltam valami tehetséges.
2015. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Akkor ugy kérdezem mihez milyen érzékek szükségese? :)
2015. okt. 14. 20:16
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

A magyar hírhedten az egyik legnehezebb, még a legjobb magyarosoknak is sok szerencse kell ahhoz, hogy jó pontokat érjenek el, mert sajnos az egész nagyon szubjektív.

A töri teljesen korrekt emelt szinten, csak részletesen meg kell tanulni az anyagot.

(Tapasztalatból beszélek, mindkettőből emeleteztem.)

2015. okt. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
65%

Egyértelműen a magyar. Történelemből és magyarból is emelteztem, tanárnak tanultam tovább, de a magyar a szubjektív megoldókulcsa miatt nehezebb.

Míg töriből konkrét megoldások vannak a feladatokhoz, magyarból nem mindig. A műveltségi feladatsor az egy lutri, mert soha nem tudhatod, hogy milyen fogalmakkal találod szemben magad.

én 3 hónap alatt készültem fel, mind a kettő ötös lett.

2015. okt. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. Azt még megkérdezhetem hogy 3 hónap.alatt hogy sikerult felkészülöd? Napi hany orat tanultál?
2015. okt. 15. 16:46
 6/7 anonim ***** válasza:
73%
Én most érettségiztem töriből. Nagyon sokat készültem rá és jó is lett. Ez tényleg objektív, ezzel nem lehet nagyon mellényúlni. Bár ha magyarral foglalkozol hónapokon át, gondolom azt is meg lehet csinálni jól. Attól függ tehát, hogy melyikhez van nagyobb kedved.
2015. okt. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
73%

Intenzív tanulás volt. :D

Májusban vannak az írásbelik ugye. Én január elején/ közepén kezdtem el tanár segítségével...

Heti 2x magyar és 2x töri felkészítőm volt.

Április közepétől a többi tantárgyra koncentráltam és már csak az összegzett jegyzeteimet olvasgattam az írásbelik előtt.

Minden csak időbeosztás kérdése. :)

Viszont, ha két tárgyra is rágyúrsz, mindig lesz olyan, hogy az egyiket hanyagolni szeretnéd, mert a másik érdekesebb. Ezt nem szabad hagyni! :P

2015. okt. 15. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!