Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest Metropolitan (régebbe...

Budapest Metropolitan (régebben BKF) fősuliról vélemények?

Figyelt kérdés
Bármely szakról várok válaszokat! Költségek, színvonal stb. felől érdeklődnék és, hogy külföldön mennyi hasznát venném? Most vagyok tizedikes, de hamar itt van a pályaválasztás. Német(felsőfokú) -és angol (jelenleg középfok, ez a harmadik év, hogy tanulom) nyelvtudás mennyire előny ebben a suliban?

2015. okt. 16. 20:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
Nagy szar az egész, két kezem összerakom, hogy végeztem vele.
2015. okt. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
72%

Kerüld el messzire. 2 évet pocsékoltam el ott pénzügy-számvitelen, de inkább átjöttem a BGF-re, mert a BKF-en az oktatás színvonala nagyon alacsony. Költség meg attól függ mihez viszonyítod. Én most 5 ezerrel fizetek csak többet szemeszterenként, mint a BKF-n, de sokkal jobb a képzés.

Nem egy ismert egyetem külföldön, habár ez nem meglepetés, tekintve hogy a magyar egyetem zöme nem az. ELTE, BCE és BME amit még úgy-ahogy ismernek, de sajnos ezeket se annyira.

A nyelvtudás összességében jó, de nincs semmilyen külön előnye. Plusz pont a felvételinél + ha felveszel tárgyakat angolul/németül akkor könnyebben megy.

2015. okt. 16. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
70%
Egyedül a pénzre hajtanak.
2015. okt. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
70%
Egyetértek mindenkivel. Jobb ha messziről elkerülöd. Személy szerint én még nem jártam oda, de két haverom oda jár jelenleg. Én a SZKI részére jártam, 2 nap után átiratkoztam máshova. Elviselhetetlen, ami ott megy.
2015. okt. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ezt az iskolát hobbija 1-2 embernek savazni itt a gyakorikérdéseken. Kezdjük ott, hogy pénzügy-számvitel nincs is 2 éve a BKF-en, szerintem a BGF megvan anélkül is, hogy te a gyakorin próbálod odacsábítani az embereket, illetve a hírnevét se kéne hazugságokkal meg más intézmények bemocskolásával növelni. Az szki része meg teljesen más, ne hasonlítsuk már össze a főiskolával, más épület, más tanárok. :D


Egyébként nem fényezni akarom a sulit, mert elég lehúzós, viszont több pénzt tudnak belenyomni a suliba mint egy bgf, főleg hogy most egy kínai privat equity is befektetett, ezért esélyesebb, hogy még jóval modernebb lesz a jövőben. A duális képzései meg elég jók ahogy olvastam, ha a pénzügyre mentél mellette olyan cégnél kezdhettél mint az OTP, Deloitte vagy a Process Solution, és csak itt van angol nyelvű duális képzés.


Még egyszer mondom, hogy nem fényezni akarom a sulit, nyilván nem mondom azt, hogy jobb mint egy Corvinus, viszont sokak jönnek abban a reményben, hogy itt semmit sem kell csinálni, na elmondom neked, hogy ugyanúgy teli van szívatós tantárggyal, mivel a pótvizsgadíj nem véletlenül lett kitalálva, de szerintem sajnos már szinte minden felsőoktatási intézménybe ez megy, szóval van akinek emiatt nem jönnek be a számításai és "összeteszi a két kezét" hogy ha végez.


Amúgy meg ha a mérlegképest kiváltod majd ezzel a szakkal, olyan rohadt mindegy, hogy hol végeztél.

2015. okt. 23. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Bocsi most nézem, hogy nem is pénzügy-számvitelben gondolkodsz, csak bezavart a 2. hsz. Ha meg ilyen kommunikációra szeretnél menni az egyértelműen büfé és nem ér semmit, ha a BKF-en(vagy most már MET) végzed, ha az ELTÉn, ha a BCE-n ha bárhol.......
2015. okt. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Tervezőgrafikus képzés érdekelne :)
2015. okt. 23. 22:27
 8/21 anonim válasza:
74%

Én erről a suliról nem tudok nyilatkozni, viszont a bgf-re ne gyere, egy kalap ...., 0 tájékoztatás, 0 ügyintézési képesség, a tök értelmetlen, felesleges tantárgyakkal szarrá szívatnak, ami fontos lenne azt meg dilettáns tanárok tanítják. Munkád az lesz, de az is csak a neve miatt, akárcsak a corvinuson, az ott végzetteket kb. meg 0-ról kell betanítani a munkahelyükön, mert ha semmit sem csinálnak akkor is végignyomják őket kettesekkel.

Viszont akit a bgf-re felvesznek (minimum ponthatárokkal kb. minden hülyét, ezért amúgy van 1-2 érdekesebb arc is...) az első naptól kezdve ezt a sulit dicséri az egekbe elvből, szóval ezekből a fórumos hozzászólásokból ne indulj ki.

2015. okt. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

10-16 23:25

2 évet pocsékoltál el ott psz-en? HOGY???? 1 féléve indult ez a szak elsőnek.

2015. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

nem tudom, miért szidják a BKF-et, én szeretem :) figyu, a szervezés egyik egyetemen sem tökéletes, a Corvinuson se (hallottam egy barátomtól), itt se, de ez ne zavarjon, mindent meg fogsz tudni időben :)

sokba kerül ez tény. sok mindenért pénzt kérnek ez tény. cserébe elvégezhető vizsgákat adnak és jó felkészítést, mármint tanárfüggő nyilván, de én gimiben nem éreztem azt, hogy jól tanítana bármelyik tanárom is, itt meg jó eredményeket érek el :)

mondjuk én turizmusra járok, nem tudom, hogy a te leendő szakod milyen, de a suliról azt mondom, érdemes ezt választani, ha megengedhetitek magatoknak a tandíjat :)

2015. nov. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!