Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapest Metropolitan (régebbe...

Budapest Metropolitan (régebben BKF) fősuliról vélemények?

Figyelt kérdés
Bármely szakról várok válaszokat! Költségek, színvonal stb. felől érdeklődnék és, hogy külföldön mennyi hasznát venném? Most vagyok tizedikes, de hamar itt van a pályaválasztás. Német(felsőfokú) -és angol (jelenleg középfok, ez a harmadik év, hogy tanulom) nyelvtudás mennyire előny ebben a suliban?

2015. okt. 16. 20:48
1 2 3
 11/21 Nyammogi ***** válasza:
62%

Siralom. Az oktatás hihetetlen gyenge, az oktatók között is van egy-két olyan, aki nem értem, hogyan kaphatott katedrát. Tisztelet a kivételnek, van pár normális tanár is, de ritka az ilyen.

A követelményrendszer elég összecsapott, a HÖK a bulik szervezésén kívül mást nem csinál -vagy igen minimális szinten-, a környezet lehet, hogy modern, de lehangoló. Nincs meg az az "egyetem feeling", az emberek ki-be sétálnak előadás közepén, mindenért plusz költséget számolnak fel, stb.

A Hallgatói Iroda... 3 óra sorban állás után, a saját hibájuk miatt nem tudnak mit kezdeni az ügyeddel...

2015. dec. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%

10-16 23:25 "oktatás színvonala nagyon alacsony"

tegnap 21:11 "Az oktatás hihetetlen gyenge"


Az ilyen közhelyes megállapítások mellé fűzhetnél valami konkrétumot is.

Esetleg leírhatnád, hogy melyik tanárok rosszak. Miért rosszak? Melyik karon? Heller Farkason, művészetin vagy a kommunikáció szakon? Mert ugye a kérdezőt a Tervezőgrafikus képzés érdekli és nyilván irreleváns információ lenne a számára, hogy neked nem tetszenek mondjuk a könyvelést oktató tanárok.


Ezt az egyetemi hangulatot viszont nem tudom hova tenni, nem járnak ide 25 ezren mint mondjuk egy BME-re csak 5 ezren, ebből kifolyólag nem is akkora mint egy BME vagy egy nagyobb egyetem, nyilván nincs egyetemi hangulata, ez egy főiskola, ennek megvannak az előnyei is azért szerintem.

És hidd el máshol se jobb a helyzet a ki-bejárkáló, az előadásra későn érkező hallgatókkal kapcsolatban, ha meg az épületre értetted, hogy nincs egyetemi hangulata a modernségétől függetlenül azt szintén nem tudom miért gondolod így, nem írok főiskolákat, mert másokkal ellentétben nem lelem örömöm más intézmények lehúzásában, de jó pár főiskola olyan (Budapesten is) mintha egy lepukkantabb szakközépiskolában mászkálnál.


Egyébként sorban állás évek óta nincs a hii-n, mert bevezették a sorszámhúzós/időpont kérős rendszert, a timeR rendszeren keresztül neten is foglalhatsz időpontot, szóval ez megint egy érdekes pontja a hozzászólásodnak, mint a másik? illető hozzászólásban a 2 évig pénzügy-számvitelre járás.

2015. dec. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
76%
Ha még aktuális ez neked, akkor én a MET művészeti képzéseit nyugodt szívvel tudom neked ajánlani. Kiemelkedik az iskola többi karai közül és európai szinten is helytálló az iskola. Én Media Design-t tanulok, ez pl máshol csak a Mome-n van. A különbség, hogy náluk képzőművészetet, nálunk pedig alkalmazott művészetet tanítanak, de ez szakonként eltérő. Van egy-két igen komolyan kiemelkedő művész is az oktatók közt, de azért többségében ismert és szakmájukban elismert művész tanít itt. Érdemes megnézned a nyíltnapot. Amit eddig írtak annak totál ellentéte a művész kar, szóval erre kár alapoznod.
2016. okt. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
95%
Tervezőgrafika mesterre járok, képi ábrázolás alapot végeztem. Borzalmas. Mikor én voltam képin, még jó volt, de mostanra mégjobban leszarják a diákokat, nevetséges, ami itt megy. Nem tanítanak semmit. Ha nincs megalapozott tudásod, itt nem fogsz megtanulni semmit, egyetlen olyan programot sem tanítanak, ami szükséges egy grafikus számára. Kiadják a feladatot, és oldd meg. Hosszasan tudnék még írni erről, de röviden ennyi a lényeg.
2016. dec. 16. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
82%
Egy nagy kalap sz*r az egész. Lehúzás megy minden fronton. A diákban a pénzt látják. Az ügyintézés katasztrófális, a tanárok leszarnak (tisztelet a kivételnek).
2017. jan. 10. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
54%

csak azt tudják lehúzni,aki bukdácsol

a sok hülye meg ide megy, mert azt hiszi a közbeszéd miatt, hogy itt lesz egy könnyű diplomája

a suli ki is használja ezt

2017. jan. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
a grafikus képzés is nagyon gyenge ott, van néhány jó tanár, de akik rosszak azok nagyon durván rosszak, meg teljesen tehetségtelen diákokat simán felvesznek
2017. okt. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

az, hogy nehezen megszerezhető egy diploma az nem jelenti azt, hogy színvonal is van


grafikák van tanár aki a mennyiséget nézi csak, meg az, hogy mennyire nyalsz neki

2017. okt. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Metu/muveszeti kar/mozgokep szak


Mas szakoknak biztos jo, de a vak is latja, hogy a muveszeti oktatasokba kevesebb penzt fektetnek. Az Orsi foepulet meg korepulet popec. Szep, tiszta, modern, elismerem.

De a Rottenbilleri kampusz....

Rad szakad a plafon kb. Van ahol szek sem volt eleg az oran. A termek zome ures es baratsagtalan. Nem egyszer fordult elo, hogy az olemben irtam a vizsgamat, mert nem volt eleg hely. Az ugyintezes nevetseges. Senkit se erdekel a nyomorod.

A tanarok zome le se szar. Megtartod helyette az orajat, o felveszi a penzt es mindenki boldog. Ja nem. Olyat kernek toled elso felev vizsgajan, amit meg sem tanitottak, de elvarjak, hogy mar tisztaban legyel vele.

Amikor azt mondjak szar,(igen pont igy mondjak) amit csinalsz nem kapsz indoklast, vagy helyre igazitast, hogy miert. Igy fejlodj...

Mindenert penzt kernek. Mindenert. Cserebe nem kapsz kb semmit. Van kivetel az oktatok reszerol, de baromi keves.

Minden energiat kb a reklamozasba fektetnek.

Es most johetnek az okosok azzal, hogy en vagyok buta meg nyomorult es csak azert gondolom, igy de a kornyezetemben nem egyedul vagyok ezzel a velemennyel. Nagyon nem.

Plusz mint, mondtam. Mas szak biztos csodalatos.

De ha en itt vegzek, maximum csak lekopom az epuletet, ha arra jarok. De ennyi.

2019. márc. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

"10-16 23:25 "oktatás színvonala nagyon alacsony"


tegnap 21:11 "Az oktatás hihetetlen gyenge"


Az ilyen közhelyes megállapítások mellé fűzhetnél valami konkrétumot is."


tanultam ott. Pl van olyan tanár ott, aki alapvető információkkal nincs tisztában olyan dolgokban, amit elvileg tanítania kellene, gyakorlatilag az óra 99%-ban facebookozik, netezget, a tárgyhoz nem kapcsolódó témákról unalmában beszélget.

2019. ápr. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!