Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? (BME-gépész)

Figyelt kérdés
Idén kezdtem az egyetemet, gépészként a BME-n. Két erős középpel jöttem, de gyakorlatilag mindenből a zh-im elmentek s elfognak menni többnyire. Matek tanárral annyira sietünk, hogy egyszerűen az emelt anyagot nem lehet így elsajátítani... Mit csináljak? Szeretnék bent maradni, de konkrétan nincsenek megoldások a gyakorlati feladatsorhoz, amit kapunk. Órán van amiket meg se nézünk...

2015. okt. 19. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Én hagynám ezt a félévet, és külön tanárral bepótolnám, ami matekból hiányzik. Aztán nekifutnék még egyszer.
2015. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%

Minden csak a szorgalmon múlik. Ha lusta vagy, akkor ki fogsz hullani, mint sokan mások.


Mi az hogy nincs megoldás a gyakorlati feladatsorokhoz?! Ekkora butaságot még életemben nem hallottam!


Ott a könyvtár tele van hasznos anyagokkal. Matekhoz nagyon jók a bólyai példatárak, abban annyi feladatot találsz, amennyit csak akarsz.


Ezenkívül nagyon hasznosak még az Obádovics féle könyvek. Van ebből is példatár, meg elméleti könyv.


Ezenkívül nagyon sok elektronikus anyag van, pl. mateking.hu, stb.


Ha ez sem elég, kereshetsz az előadók honlapján segédanyagot, sok van, hidd el. Akár más egyetemek, főiskolák honlapjain, akár külföldieknél.


Ha ez még mindig nem elég, ott a youtube, ahol nagyon sok dolgot szájbarágósan, érthetően magyaráznak el, csak keresni kell.


Ha ez még mindig nem elég, ott a videotorium.hu, ahol nagyon hasznos előadásokat tekinthetsz meg.


Soroljam még?! Nem igazán értem, mi a problémád...

2015. okt. 19. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Matekból akármennyire hihetetlen kapunk egy gyakorlati sort az egyes témakörökből, kb 15 db példa. Órán csak a felét oldjuk meg. Következő héten új anyag, így már halmozódik a hiányosság. Videók nem rosszak, de mindent én legalábbis nem értek meg belőlük.
2015. okt. 20. 08:49
 4/4 A kérdező kommentje:
Matek kivételével mondjuk remélem minden más fog sikerülni. Egy tárgyból kell majd póton javítanom.
2015. okt. 20. 11:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!