Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen egyetemet/főiskolát...

Milyen egyetemet/főiskolát ajánlotok?

Figyelt kérdés

eddig a gazdálkodás-menedzsment szak tetszett, azonban mindenhol azt olvasom, hogy azzal nem lehet semmire se menni. Nekem a végső célom minimum egy vezetői pozíció, esetleg egy sikeres saját vállalkozás es tudom, hogy ezeknek a megvalósítása már nem a diplomán múlik, de mégis melyik egyetem/főiskola , melyik szakján lenne meg a legnagyobb esélyem erre? Tehát, egy versenyképes diplomát akarok,amivel rengeteg pénzt kereshetek, bár a pénzügy érdekel leginkább (igazából az se foglalkoztat annyira), de akármit meghallgatok, amit javasoltok.

Ja és angolból, történelemből fogok emeltezni!


Még a jog érdekelne, de én azt a 6 évet + még a gyakornoki munkát soknak találom.


2015. okt. 19. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

1. A jog 5 év, ezután 3 évig kell dolgozni pl. ögyvédbijtárként vagy bírósági fogalmazóként, ezután szakvizsgázol és akkor lehetsz bíró, ügyész stb. (de a szakvizsga nem kötelező)


2. A gazdmen szerintem nagyon ürős tud lenni. Nem gondoltál arra, hogy angolul tanuld? PTE-KTK-n van angol nyelvű gazdmen, ismerős évfolyama tavaly diplomázott, nagy részük már az utolsó szemeszterben kapott egész jó állást.

Magyarul sem rossz, de mindenképp csinálj hozzá mesterképzést.

Ha értesz ezekhez és ezt akarod csinálni, akkor a közgáz diploma nagyon értékes tud lenni.

2015. okt. 19. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindkettőn specifikálódnod kell valamilyen területre, egyébként közgazdászból, jogászból telített a piac. Ha nem megy a matek, ne menj közgázra, mert meg fogsz vele szenvedni.
2015. okt. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*Jogon pedig nincs ilyen, én ha most kéne választanom, akkor jogra mennék, több év ide vagy oda.
2015. okt. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!