Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mérnök informatikus BSc-vel...

Mérnök informatikus BSc-vel és Mérnök-tanár MA-val, kapcsolatos kérdéseim lennének. (? )

Figyelt kérdés

Következő évben végzem Pécsen mérnök-informatikusként, mellette dolgozom gyakornokként egy multinacionális cégnél. Tanulmányaim Budapesten a Műegyetemen szeretném folytatni, mérnök-tanárként. Következő kérdések merültek fel bennem:

- Milyen tantárgyakat taníthatok? Nyilván szakközépiskolában informatika szakos tantárgyakat, mely az informatikai alapismeretek c. érettségi vizsgára készít fel, de például gimnáziumban (általános) informatikát taníthatok-e vagy sem?

- Az én tanáraim egy része azt mondta, hogy mérnök-tanárból hiány van, tehát keresett szakma. Szerintetek? Budapesten is?

- A jelenlegi munkahelyemen megengedőek, tehát nem érdeklik, hogy mikor végzem el a munkát, nem zavarja őket, ha valami dolgom akad (pl.: a barátnőmnek fellépése van 2-kor, de nekem 4-ig tart a munkaidőm), a lényeg, hogy a meló kész legyen határidőre. De az iskolák mennyire megengedőek, kérdem elsősorban azokat akik a közoktatásban dolgoznak? Tehát elképzelhető-e az, hogy esetleg 2-3 nap tanítás intenzíven a többi nap pedig a céges munkahely. Szerintem ez mindenkinek jó lenne. Csinálhatom az amit szeretnék és pénzem is lesz, elfogadható szinten. A iskolában olyan tanár fog tanítani akinek ipari gyakorlata is van (aki tudja csinálja, aki nem az tanítja, aki meg azt sem az könyvet ír c. történet). Illetve a cég is kap egy szociálisabb, rutinos előadó-képességgel rendelkező mérnököt. Hol a hiba?


Köszönöm előre is a válaszokat!



2015. okt. 20. 19:27
 1/1 anonim ***** válasza:
Mi lett veled? Elvégezted végül a tanárit?
2022. febr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!