Minek tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

nem tudom hogy minek tanuljak tovább.

amik érdekelnek: fizika,matek,biológia,informatika,történelem,kémia,és egy kicsit a földrajz.

kiskoromban régész vagy orvos akartam lenni,de rájöttem hogy engem jobban érdekel a matek és a fizika.

mivel járnék jobban régész, mérnök, informatikus, orvos, vagy középiskolai tanár(matek-fizika)?

ÉRTELMES VÁLASZOKAT KÉREK!!

14/f



2014. dec. 22. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha a matek és a fizika érdekel legjobban, akkor mindenképp valami mérnöki pálya kell neked!

Pl gépészmérnök, tervező mérnök, stb...

De 14 évesen még szerintem egy sima reálgimnáziumnak fuss neki először!

29/f

2014. dec. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Elektro-mérnök, villanszerelő, informatikus, autószerelő, asztalos.
2014. dec. 22. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

vagy szakközépbe fogok menni vagy gimibe, akkor vagy villamosmérnök vagy gépészmérnök leszek

2014. dec. 22. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Ha mérnök szeretnél lenni, akkor gimit ajánlom. Lehet hogy sok fölösleges dolgot fogsz tanulni (irodalom, törit én pl. nem szerettem), de matekot és fizikát remélhetőleg sokkal jobban.


Jó reálos tanárból is hiány lesz (van), de nem tudom mikor kezdik el megfizetni őket.

Mérnöki, informatikusi fizetésből könnyebb megélni.

2014. dec. 22. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

és hogyan döntsem el hogy gépész vagy villamosmérnök legyek?

már ki is néztem egy gimit Péterfy Győr matek-fizika tagozat

2014. dec. 22. 20:34
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

azt nem most kell eldöntened, szóval ilyeneken ne agyalj még. majd az alapján válassz h melyik tetszik jobban.

mikor utolsó éves leszel, akkor nézz utána alaposan h melyik mit tanul, mit csinál és amelyik szimpatikusabb az alapján könnyen eldöntheted.

2014. dec. 22. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én a műszaki informatika, illetve alkalmazott informatika irányt javasolnám, illetve a mechatronika képzéseket.

A mechatronika ugyanis a gépészeti, villamos, és informatikai tudást is igényel és nagyon népszerű terület. Sok műszaki dologhoz ért az ember aki kitanulja. Tehát javaslom az informatikai, mechatronikai, gépész sulikat, és gépészmérnök, vagy informatikus szakmákat, mechatronika szakirányt.

Például:

[link]

2015. jan. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!