Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Így megtarthatom a tanulói...

Így megtarthatom a tanulói jogviszonyomat még 1,5 évig?

Figyelt kérdés
Félévkor abbahagyom az iskolába járást mert átkerültem önköltségesre és nincs pénzem folytatni.A munkahelyemen ahol diákmunkás vagyok 1,5 év után felvennének elég jó fizetéssel teljes munkaidőbe.2 félévet ugye passzivon tölthetek aztán a harmadikon beiratkozáskor kérek iskolalátogatásit és akkor már mindegy ha nem járok be és ha nem járok be félévig akkor kirugnak?

2015. okt. 23. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, annyi, hogy akkor rúgnak ki, amikor először nem fizeted be a tandíjat. Ha beiratkozol két passzív után újra, akkor fizetési kötelezettséged lesz.


De ha tisztán csak munkával töltesz el egy egész évet, akkor miért diákmunkát vállalsz potom összegért, miért nem melózol normális munkahelyen sokkal többet, és teszel félre a tandíjadra? Esetleg veszed fel a diákhitelt, fejezed be az iskolát és lesz reményed valami többre is, mint másfél év időhúzás?

2015. okt. 23. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez nem fog működni.

Iskolalátogatásin (jogviszony igazolást) szerepel az, hogy aktív vagy passzív féléven vagy, és a munkáltató szerintem csak az aktívat fogadja el. Ha jó neki a passzív is, akkor okés a dolog.

Harmadik élévnél tényleg nem lehet passziváltatni, de ott sem fognak neked jogviszony igazolást adni, amíg be nem jelentkezel. Ha meg bejelentkezel aktívra, akkor addig nem kapsz igazolást, amíg nincs befizetve a tandíjat, tehát ekkor már tuti bukta a dolog..

2015. okt. 23. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
A hely ahol dolgozom elvárás a másfél éves értékesítési tapaszalat.A csoportvezetőm aki jóbarátom megprobált a főnökségen beszervezni de azt mondták nem engednek a 1,5 évből.Sajnos mindenhol kell a minimun 1 éves tapasztalat :S.Amugy ha minden munkanap jövök még énis megkeresem az alapbért a 12000 ezret az adózás miatt jobban járok diáként és jutalékal elszoktam érni a 200 00 ezret de még igy se vesznek fel mert csak 4 hónapos munkatapasztalatom van.
2015. okt. 23. 11:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!