Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért van a középiskolákban...

Miért van a középiskolákban annyi tölteléktantárgy?

Figyelt kérdés

Én szakközépiskolában tanulok még csak 10-es vagyok de már most nagyon nehéz az egész.. kilencben is épp, hogy átmentem.

40 óránk van egy héten. Eleve a 2+ tesi nagy hülyeség mert aki nem szeret focizni az az óra nagyrészében ül a padon. Akkor az, hogy két idegennyelvet kell tanulni már az is +2 órát dob az egészen. Meg van olyan órám szintén heti 2x ami műszakiinformatika néven működik amin nagyrészben játszani szoktunk. Gyakorlatból lenne inkább több heti 2 az édeskevés. A természettudomány tantárgyakat valamilyen szinten fontosnak tartom, de némelyiken olyanokat tanulunk amitől égnek áll a hajam.

Én azt értem, hogy, aki tovább akar tanulni annak fontos az, de én csak azért mentem oda, mert már érettségi nélkül nem viszem sokra. Egyébként szakmát tanultam volna, de azt csakúgy tudok szerezni, ha elmegyek +2 év okj-ra.

Nem vagyok én az a fajta ember, aki ,,Hogy hol fogom ezt hasznát venni" elven gondolkodik, de kicsit soknak tartom, hogy 6 évet kell azért végigszenvedni, hogy két bizonyítványt megszerezzek.



2015. okt. 26. 16:33
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez van, ezt kell szeretni. Örülj inkább neki, hogy az egész ingyenes. Örülj neki, hogy tanulhatsz két nyelvet! Annak idején nem volt ilyen lehetőség.

Ha nem tanulsz nyelveket, hülye vagy, ki kell használni a lehetőséget.

Sokan örültek volna, ha két nyelvet is tanulhattak volna, még középiskolás korban.

Nekem pl. nem volt ez a lehetőség, csak 1-et tanulhattunk. Utána meg kellett kettő nyelvvizsga, és önerőből sok-sok pénzen, munka mellett kellett csinálni.


Rengeteg szabadidőd van most még, úgyhogy használd ki az alkalmat, és becsüld meg a lehetőséget, hogy egyáltalán tanulhatsz!

2015. okt. 27. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!