Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Életem nagy fordulópontjához...

Allein kérdése:

Életem nagy fordulópontjához érkeztem egyetemen vagy főiskolán való tanulás előtt, nem tudom, mihez kezdjek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :)


11-es közgazdasági szakközépiskolába járó lány vagyok, végzettségem szerint pénzügyi, statisztikai, biztosítási

adminisztrátor lesz az érettségi és a szakmai vizsga elvégzése után.

Emelt matematikára és emelt angolra járok, nyelvvizsgát szeretnék tenni angolból, illetve a németet is nagyon szeretném letenni. Imádok emberekkel foglalkozni, szervezni, csapatmunkában dolgozni, utazni. Humán tárgyakból erősebb vagyok, de a reál tárgyak sem okoznak különösebb nehézséget. 4,8-as, 4,9-es átlagú vagyok, idén egyelőre stabilan tartom az 5-ös átlagot. :)


Mivel már harmadikos vagyok, eléggé foglalkoztat a továbbtanulási téma, hiszen fontolóra kell vennem, hogy milyen tárgyakból tegyek emelt szintű érettségit, milyen plusz tárgyakat vegyek fel, ha úgy adódik, mibe fektessek több energiát stb. Rengeteg dolog érdekel: gondolkoztam média szakon (erről azt hallottam, "büfé" szak, nem érné meg), turizmuson (erről azt mondják, nem lehet megélni belőle és nem keresik), közgazdász szakon (ez meg túl van telítve), állatorvoson (nincs sok lehetőségem a közgazdasági iskolám miatt természettudományokat tanulnom), menedzsmenten (elvileg ez sem keresett).


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek mi érné meg nekem? Mit keresnek, mit kevésbé? Külföldön melyikkel lenne célszerűbb elhelyezkedni? Egyáltalán keresik-e külföldön? Vagy más szak is szóba jöhetne? Fontos lenne! :)


Köszönöm mindenkinek! Tényleg nagyon tanácstalan vagyok, nézzétek el nekem! :)


16/L



2015. okt. 29. 15:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ebből a választékból mindenképpen a közgazdász, nincs az annyira túltelítve, főleg, hogy sok munkahelyre kellenek közgazdászok. A matek azért kell hozzá, de nem hiszem, hogy lenne vele gond, ha eleve közgáz suliba jársz. a többi általad felsorolt szaknak nem látom sok értelmét, a legtöbbel pénzt sem lehet normálisan keresni.
2015. okt. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) És ha közgazdász szak, akkor melyik lenne a legjobb, mint főiskola/egyetem? Csak a pesti iskolák a jók, vagy a vidékiek is?:)
2015. okt. 29. 15:52
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de mivel pesti vagyok, én mindenképpen azt választanám és általában ezek a legjobb nevűek, plusz nem árt egy kis önállósodás, a helyedben feljönnék Pestre.
2015. okt. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem, nagyon köszönöm! :)
2015. okt. 29. 16:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!