Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus egyetemen és még...

A Corvinus egyetemen és még bizony jó páron miért 30-40 oldal egy szakdolgozat? Érdekelne, hogy egy 30. 000 karakteres valami miért ér többet mint egy máshol összeszenvedett diploma? Egy diploma tényleg 30 oldalasnak kéne, hogy legyen?

Figyelt kérdés

2015. okt. 30. 12:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Álláskeresésnél senkit nem fog érdekelni, hogy hány karakteres volt a szakdogád. Az viszont már igen, hogy milyen suliban végeztél. A színvonalas helyeken bizony megkövetelik, hogy legyen munka a dolgozatod mögött.


Nekünk egyébként 40000 karakter volt a minimum terjedelem, és egyáltalán nem volt nehéz megírni, csak rá kellett szánni az időt.

2015. okt. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
A 30 ezer karaktert kevesled vagy sokallod? Nem emlékszem, nekünk mennyit kellett írni, 55 oldalas lett, kicsivel voltam csak a minimum karakterszám felett.
2015. okt. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakdolgozatnál nem az oldalszám lényeges, hanem, hogy csináltál-e valami új, értelmes, kreatív dolgot.


1. Ha irodalmi szintézis, akkor felhasználtad-e a legújabb szakirodalmat és jutottál-e új következtetésre?

2. Ha kérdőíves felmérés, akkor jók-e a kérdéseid, érdekes eredménnyel zárult-e, körültekintő statisztikai elemzést készítettél-e?

3. Ha tervet készítettél valamire, akkor az újszerű-e, jobb-e valamilyen szempontból, mint a korábbi dolgok?

4. Ha valamilyen kísérletet végeztél, akkor az jól volt-e megtervezve, helyesen értékelted-e, új és érdekes dologra vonatkozott-e, van-e valami új következtetésed?

5. Ha modell-t készítettél, akkor az matematikailag jó-e, szakmailag új-e, van-e új predikciója?

6. Ha adatbázist dolgoztál fel statisztikai, vagy térinformatikai, vagy más elemző módszerrel, akkor újszerű-e a vizsgálatod, vagy új dolgokat állapítottál-e meg?

2015. okt. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én egy noname főiskolára járok, és 120.000 karaktert kell írjak törzsszöveg nélkül. Szerintem ez reális. Aztán szembesülnöm kellett azzal, hogy másoknak 30.000 karakteres, 30-40 oldalas szakdogát kell írjanak, elég neves helyeken is. Nálunk egy beadandó ennyi, atyaég!
2015. nov. 3. 16:13
 5/16 A kérdező kommentje:
Hihetetlennek tartom, hogy még mindig a Corvinus az etalon, így is. Arról nem beszélve, hogy nem egyszer találkoztam "A Közgázon" végzett tudás nélküli idiótákkal (tisztelet a kivételnek, nem mind az, de többet várnék egy ilyen egyetemtől)
2015. nov. 3. 16:14
 6/16 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem amint lediplomáztál, a kutyát nem fogja érdekelni, hogy háromszor olyan terjedelmes a szakdogád, mint egy Corvinusosnak. Lehet, hogy a tudásod meg harmadannyi. Ez van.
2015. nov. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem a mennyiség, hanem a minőség a lényeg:


2-3 oldalas Nature cikkért, már Nobel-díjat is adnak, és ez azért még a Harvardon sem követelmény egy diplomamunkához.


Olvastam nagyon kimagasló (és persze summa cum laude minősítésű) PhD-értekezést az ELTE TTK-n, ami irodalomjegyzékkel együtt 30 oldal volt mindössze.


A túl nagy mennyiségi követelmény inkább nagyon gyengécske főiskolákra jellemző, ahol a tartalmat és annak minőségét még az oktatók se igen tudják megítélni, így a mennyiséggel próbálják elérni, hogy ne váljanak teljesen nevetségessé, pedig épp ezzel válnak azzá.


Hasonló jelenség gyengécske vidéki főiskolákon, hogy az oktatóktól és hallgatóktól különböző külsőségeket (nyakkendő viselet, fehér ing, hosszú szövetnadrág...) várnak el, miközben a Yale-en, vagy Princeton-on pólóban, rövidnadrágban és papucsban is kiállnak a professzorok előadni.

2015. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Szerintem igenis neves, jó tanáraink vannak. Sokan köztük igen neves egyetemeken oktatnak. A szakdogámat nem egy hét alatt írom meg, és igenis minőségi végeredménye lesz. Még az ötösben sem vagyok biztos. Igen kemény mind a külső, mind a belső konzulensem.


Sajnos tudom, hogy a diplomám feleannyit sem fog érni, mint az övéké. Én csak nem értem ezt a követelményrendszert. Szigorlatozni sem szigorlatoznak, 30 oldalas a szakdoga, nem egy ismerősöm jár oda, puskázással ment át mindenből, és egyéb ráfordításokkal, én meg tátott szájjal nézek.


Köszönöm mindenkinek a választ, kíváncsi voltam, hogy Ti hogy látjátok.

2015. nov. 4. 07:55
 9/16 anonim ***** válasza:
76%
Ha ennyire idegesít akkor diploma előtt miért nem mentél át oda és most neked is ugyanaz lenne a követelményrendszered. Kár ezen sírni senkit nem érdekel. Te tudod mennyi időd energiád van a szakdogádban. Valójában menyi értéket tettél bele a többi meg nem számít... tök mindegy agy munka helyen is,hogy honnan jössz ha a munkád értékesebb...nyafka
2015. nov. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Egyébként a SOTE-n is ez a helyzet. Az noname? Az gyenge iskola lenne? Ki lehet próbálni.
2015. nov. 4. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!