Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A Corvinus egyetemen és még...

A Corvinus egyetemen és még bizony jó páron miért 30-40 oldal egy szakdolgozat? Érdekelne, hogy egy 30. 000 karakteres valami miért ér többet mint egy máshol összeszenvedett diploma? Egy diploma tényleg 30 oldalasnak kéne, hogy legyen?

Figyelt kérdés

2015. okt. 30. 12:59
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen iszonyatosan idegesít, ahogy az ELTE 20 oldal, a PTE 10 oldal is. Corvinusért meg ugranak mindenhol, az azért idegesít ennyire. BGF-en legalább 60 oldalt kell írni. Mennyivel szakdogább íze van.
2015. nov. 4. 10:00
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
PTE-n végeztem 40 volt a minimum..... én kb 75 oldalasan adtam be komplett kutatás stb... akkor most érezzem rosszul magam?
2015. nov. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Nem hasra ütésből vettem a számokat, ismerősöm most írja a szakdogát PTE-n.


Én nekem a PTE az az egyetem, amire iszonyatosan felnézek! Neked, és mindazoknak, akik ott tanulnak óriási tudásuk van. Ettől függetlenül nem értem, hogy lehet jelenleg 10 oldal a minimum :O Bár a kérdésem nem ellenetek irányul, meg senki ellen sem.


Senkinek nem kell rosszul éreznie magát, nem az a célom. Itt én érezhetem magamat rosszul a semmit nem érő diplomámmal, amiért szétszívom magamat :) Csak véleményekre vagyok kíváncsi. Egy PTE-s meg különben se érezze magát rosszul, mert ma MO-n kb ő az egyetlen aki tényleges tudással rendelkezik a közgáz téren azok közül akik ebben az új rendszerben kaptak diplomát. Komolyan, én nagyon becsülöm az ő tudásukat!

2015. nov. 4. 11:36
 14/16 anonim válasza:
100%
Szintén egy elég névtelen főiskolára járok, mégha az elődje neves is volt. Nekünk is csaknem ilyen hosszú a szakdogánk. Amikor én jelentkeztem, abban az évben nem indult állami szak sehol, úgyhogy én akkor a tandíj mértéke szerint döntöttem, s hát itt volt akkor a legalacsonyabb. Egyébként abból a szempontból nem bántam meg, hogy jobban odafigyeltek ránk, mint máshol, és nagyon gyakorlatias volt a képzés is. Kétségtelen azonban, hogy ez a diploma nem fog túl sokat érni, főleg nem, hogyha ilyen neves egyetemekhez viszonyítjuk :) Ha ez megnyugtat, nálunk is 30 oldalas egy beadandó, de mégha sokat is írtam őket, koránt sem igényeltek akkora energiát, mint egy szakdoga. De hidd el, ahogy előttem is írták, egy szakdoga erőssége nem az oldalak számától, hanem a tartalomtól függ. Úgy gondolom, hogy egy felsőoktatási intézményben sem könnyű diplomához jutni, valamiben ez a könnyebb, valamiben az. Corvinuson hidd el, horror durva az oktatás, jóformán lehet úgy nézni, hogyha "azt túlélted", akkor már "csak" ennyit kell írni, nálad meg ezzel harcolod ki, hogy valamit érjen is a papírod. Jó szakdoga írást mindenkinek! ;)
2015. nov. 6. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A BGF-en 40-50 oldal a kötelező... Az 50-60 oldalas terjedelem csak mesteren kötelező.

Nem szakdolgozat terjedelme dönti el, hogy milyen minőségű lesz. Írhatsz 120 oldalt tele hülyeségekkel, de írhatsz 40 oldalt, ami tele van jó kutatásokkal, értelmes érvelésekkel.

2015. dec. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
BME-n mennyinek kell lenni?
2016. jún. 29. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!