Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy tudnék hatékonyan föcit...

Hogy tudnék hatékonyan föcit tanulni?

Figyelt kérdés
9. osztályos vagyok, és kicsit se megy a föci.. Jelenleg bukásra állok, de hiába olvasom semmi nem marad meg a fejembe.. Mássak nincs így, van elektrotecnika elméletben arra például tanulnom se kell, még is tudom. A történelemmel sincs baj (ezt tudom leginkább a föcihez hasonlítani) azt 1x elolvasom és mindent megjegyzek, meg az érdekes is. De a födlrajzot nem.. Olvasom, tényleg koncetrálok de semmi nem marad meg. Pedig órán is figyelek, jegyzetelek.

2015. nov. 1. 17:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindig csinálj vázlatot olvasás után. Sokat segít ha rajzokat is készítesz a vázlat mellé. Próbáld akár általad kedvelt dolgokat is belecsempészni. Így ha dolgozatot írsz, vagy felelsz könnyebben felidézheted a vázlatod. Sok sikert! :)
2015. nov. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 NemEsTooM válasza:
Szia. A földrajzot a legkönnyebben úgy tudod megtanulni, ha látod magad előtt! Vegyél egy atlaszt, s amikor a leckét tanulod, minden egyes helységnevet keress meg a térképen! Ha megtanulsz rendesen olvasni a térképről, tanulnod se kell, csak órán ránézel a térképre, s minden információ rajta van. Persze ehhez napi 15-20 perc térkép nézegetés szükséges eleinte!Idővel belejössz!
2015. nov. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amit most veszünk annak köze nincs a térképhez. A kőzeteket vessszük, tehát természetföldrajzot.
2015. nov. 8. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:
En is nagyon utaltam a foldrajzot mert neha olyan logikatlan es erdektelen volt annak ellenere h a valaha volt legjobb tanarom tanitotta. Nekem nagyon segitettek ha csinaltam ketoldalu temakat es az egyik oldalan pl az volt h granit a masikon meg a jellemzoi h szemcses es sotet anyag es igy kvazi magammal tudtam tarsasjatekozni. A masik egy jol felepitett es megirt jegyzet. Ha a tanar rendeset csinal jo, ha nem akk irj magadnak mert fontos h logikusan kovetkezzenek egymas utan a dolgok es ki is nezzen vhogy a jegyzeted szoval ha olvasod es utana becsukod a szemed es azon gondolkodsz h mik a meszko jellemzoi akk emlekezz h pl 3 gondolatjelet irtal oda ugyh harom dologrol kell beszelned. Ez nyilvan csak a fotografikus memorianal mukodik de nekem az van, de ha te ink hanggal szeretsz tanulni akk azzal tarsitsd
2015. nov. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!