Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudok gyorsan és...

Hogyan tudok gyorsan és hatékonyan angolt tanulni?

Figyelt kérdés
Középiskolába járok, és angol nyelvet tanulunk de sose voltam nagyon jó belőle. Idén új tanárt kaptunk és nagyon szigorú, épp hogy átengedett angolból. Mit tegyek, milyen módszerrel tudnám fejleszteni az angol tudásomat a legkönnyebbek a tanév kezdetéig?
2015. júl. 21. 00:54
 1/3 anonim válasza:

Duninglo.

töltsdle telora nekem használt.

2015. júl. 21. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nézz rengeteg angol nyelvű videót. Engem elvitt egy felsőfokúig.
2015. júl. 21. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A leghatásosabb módszer az lenne, ha kimennél külföldre. Ott akarva-akaratlanul is megtanulnád a nyelvet, hiszen kénytelen lennél angolul beszélni, mert a magyart (szinte) senki nem értené meg. És a helyes kiejtést is megtanulnád a külföldiektől.

Na de erre ugye nem mindig van lehetőség, akkor a legjobb mód ha angol nyelvő filmeket nézel felirattal. Vagy akár felirat nélkül is. Angol nyelvű újságokat olvasni. Nekem az angoltanárom azt mondta, hogy a legjobb hallás utáni szövegértési gyakorlat az, hogy egy külföldi híradó adást nézünk, hiszen ott lassan, tisztán és érthetően beszélnek. Egyszóval nem kell görcsösen éjjel-nappal bújni az angol nyelvkönyveket, sőt még beiratkoznod sem kell egy tanfolyamra. Elég, ha hátradőlsz a kanapén, és megnézel egy filmet, sorozatot.. csak ezúttal angolul. :)

Persze azért jó, ha használsz nyelvkönyvet illetve egy kéziszótárt :)

2015. júl. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!