Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szerintetek egy Szakközép...

Szerintetek egy Szakközép iskola vagy egy Gimnázium éri meg jobban?

Figyelt kérdés
Ezen gondolkodok, hogy melyikkel mennék többre.

2015. nov. 1. 18:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem tudhatjuk, Te melyikkel mennél többre.
2015. nov. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mik a terveid a jövőre nézve? Egyetem? Fősuli?
2015. nov. 1. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
Ha 100%-ig biztos vagy abban, hogy fősulira, egyetemre szeretnél menni a későbbiekben, akkor gimnázium. Ha viszont nem vagy ebben biztos, esetleg gyengébb tanuló vagy, akkor szakközép. Semmiképp se menj gimibe ha nem akarsz tovább tanulni, mert csak egy érettségivel semmire sem mész, a szakközép meg ugye ad egy szakmát.
2015. nov. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 A szakközép már régen nem ad szakmát, azt az érettségi utáni 1-2-3 éves szakképzésen lehet megszerezni. Ahová amúgy el lehet menni gimnáziumi érettségi után is.


Erősség (már ha ez szempont) tekintetében nem mérvadó az általános vélemény, vannak nagyon erős szakközepek, és gyenge gimnáziomok is.

A gimnázium csak egy általános, közismereti képzést ad, a szakközépben viszont típusától függően szakmai tárgyakkal is foglalkoztok. Szakmát a négy év után nem kapsz, de a szaktárgyakkal elsajátított tudás jól jöhet a későbbiekben, ha maradsz azon a területen. Csakhogy ezek az általános ismeretek rovására mennek, vagyis ha továbbmennél a fölsőoktatásba, a lehetőségeid valamelyest szűkebbek, mint a gimnáziumi társaidnak: én közgazdasági szakközépben érettségiztem, a természettudományos szakok és az orvosi szakok így gyakorlatilag elérhetetlenek lettek számomra (nem mintha akartam volna bármelyiket :D).

2015. nov. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tovább akarok tanulni csak mivel nem a "leggazdagabb" családba vagyok hanem közép kategóriásba így a lehetőségeim végesek.

A szakközépen azért gondolkodok jobban mert ha bármi lenne ott lenne egy szakmám, de egyre több helyről hallottam, hogy ha szakközépbe megyek semmire sem megyek felső oktatásba.

2015. nov. 3. 15:24
 6/9 anonim válasza:
A szakközépben nem kapsz használható szakmát, utána még vagy maradsz technikusin, vagy okj-s képzésen vagy ugyanúgy főiskola/egyetem. Nálunk speciel pedagógiai szakképzés folyik, de a szakma amit kapunk csak papíron létezik gyakorlatban nincs.
2015. nov. 3. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Amúgy hülyeség az is hogy nem tudsz felsőoktatásba menni a szakközépből. Ott is le kell érettségizni, ugyanazokkal a pontokkal indulsz mint bárki más, de sajnos még mindig vannak olyan hülyék, akik keverik a szakiskolát és a szakközepet
2015. nov. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha szakközépbe megyek akkor nálam az OKJ-s képzés egyértelmű.

De én is inkább szakközép párti vagyok csak rengetegen mondták nekem ezt a dolgot és megbizonytalanodtam

2015. nov. 3. 17:00
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 ismerősöm, mind a 2 közgáz szakközepet végzett és felvették őket egyetemre. Az egyik közgazdász szakra ment a másik matek-fizika tanár lesz.
2015. nov. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!