Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A gyerekek miért olyan buták...

A gyerekek miért olyan buták még középiskolában is, hogy csak annak az anyagrésznek az ismeretanyagával tudnak dolgozni, amit éppen tanulnak?

Figyelt kérdés

Most konkrétan két tanóra jut eszembe, amin megfigyeltem ezt, az angol és a kémia.


Angol órán vesznek egy bizonyos igeidőt (pl. past perfect), amit csak bizonyos esetekben kell használni. Amikor éppen ezt tanulják és kell mondjuk fogalmazást írniuk, akkor mindent past perfect-be írnak.


1 hónappal később veszik a szenvedő szerkezetet. Ha ilyenkor kell fogalmazást írni, akkor meg mindent abban írnak.



Kémiánál pedig azt figyeltem meg, hogy elsőben tanulják az általános kémiát, másodikban a szerves kémiát.


Másodikban (már az értelmesebb nebulók, a kevésbé értelmesekről inkább egy szót se) profik lesznek a különféle alkoholok, benzolgyűrűk képleteinek fejből idézésében, de ha eléjük tolnak egy reakcióegyenletet az általános kémiából, akkor néznek, mint borjú az újkapura.



2015. nov. 2. 01:57
 1/6 anonim válasza:
4%
Na és?Akkor mi va?Nem tudják kész,nem azért fog holnap felkelni a nap mert megoldott valaki egy reakció egyenletet.Inkább keresgéljék az igazit ebben az időszakban annak több hasznát veszik az életben ;)
2015. nov. 2. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én pl nem igazán fordítottam energiát azon tantárgyakra aminek a későbbi szakmámhoz semmi köze. Kötelező volt a biosz. Megtanultam amit meg kellett, de semmi több. Volt idő arra ami igazán fontos volt. Ennyi. Mit fáj ez neked?
2015. nov. 2. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez egyetemen is így van. Amikor mondjuk másodikos voltam, egyetlen harmadikos, stb sem tudott segíteni. Az ember megtanulja, jól használja, ötösre vizsgázik, aztán boldogan elfelejti.
2015. nov. 2. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert így épül fel a tanterv, és azt hiszik, hogy így kell csinálni, erre áll rá az agyuk, stb. És mivel olyan "mélységbe" nem mennek bele az anyagba középiskolában, hogy azegyik anyag ismereteit a másikban kelljen alkalmazni (én most matematikai példákra asszociálok itt, de nyilván mindenkinek a saját szakterületéről jönnek példák.. :D).
2015. nov. 2. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Mert nem jól tanulnak. A tanárok sem tanítanak jól. A magolásnak meg ez az eredménye. Engem nem lep meg. Ez így nem tudás.
2015. nov. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem a gyerekek hülyék, 50 éve még nagyon sokat ért egy érettségi is, _valódi_ tudást adott, és 50 év nem elég az evolúcióhoz, tehát nem a gyerekek agykapacitása csökkent, hanem a tanárok végeznek borzasztó munkát úgy, hogy még csak nem is tudnak róla. Nem hibáztatom a tanárokat sem, hiszen ők sem 50 éve érettségiztek.


de ez egy ördögi kör, az oktatás fénysebességgel romlik.

2015. nov. 2. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!