Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne esélyem bekerülni a...

Titkos Akárkiné kérdése:

Lenne esélyem bekerülni a Budapesti Kölcsey Ferenc Gimnázium francia-magyar két tannyelvű szakára?

Figyelt kérdés

Most vagyok nyolcadikos és még nem igazán tudom, hogy milyen iskolába szeretnék menni továbbtanulni. Jelenleg, az az iskola ami a legjobban tetszik, az a Kölcsey. A 7. év végi átlagom kereken négyes lett. A francia-magyar két tannyelvű szakot néztem ki. Tudom, ez a legerősebb tagozat, de ha az írásbelit kb. 75+ pontosra megírnám, a szóbelin pedig 45 vagy több pontot elérnék, lenne esélyem arra, hogy felvegyenek?

Köszönöm előre is a válaszokat!:)



2015. nov. 2. 20:21
 1/8 anonim válasza:

Én is felvételizek oda :D

szentem ha meghúzod a félév maradék részét akkor igen

2015. nov. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia,

szerintem eléggé két esélyes de ha mindent beleadsz akkor sikerülhet. Viszont nem árt ha megjelölsz egy másik tagozatot is ami még tetszik, ha nem pont a tagozat hanem az iskola a fő cél. És ami még fontos: francia-magyar tagozaton NINCS szóbeli, de a többin van.

2015. nov. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A most kéttannyelvűre felvételizőknek már lesz szóbeli: magyarból
2015. nov. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Szia!

Én a Kölcseybe járok, és mindenképp csak ajánlani tudom. Szerintem simán be tudsz jutni, ha belehúzol :)

VISZONT mindenképp gondold át, hogy tényleg kéttanra akarsz-e jönni, mert egyáltalán nem egyszerű. Napi 2-3 óra tanulásra és arra, hogy minden egyéb elfoglaltságot (sport, zene stb.) sokszor hanyagolnod kell számíts. DE maximálisan megéri és a tanárok is nagyszerűek.

2015. nov. 17. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Szia! :)

Én is a kéttanra járok és nehéz de nagyon megéri! A tanárok nagy része normális, de az tény, hogy sokszor én is 3-4 órát tanulok, viszont megéri, mert most kezdtem és már jól megy a francia. Ezen a tagozaton tényleg megtanulod a nyelvet, igaz a 0. év durva de nagyon jó! Én csak ajánlani tudom. :)

2015. nov. 19. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól aki odajár megkérdezhetem,hogy kb. milyen írásbeli pontszám az,amivel már esély van bekerülni?
2015. nov. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

En kicsit elszurtam a felvetelit, meg ahol irtam nagyon szemtul javitottak. 69 volt az irasbelim. Ugy en kettannyelvure nem szobeliztem. De viszont 5-8. osztalyig teljesen kituno voltam. Igy felvettek. De meg ennel kevesebb ponttal sztem meg be lehet jutni.

De ugazabol nagyon valtozoak a ponthatarok. Egyik evben sem ugyanaz. Szval en azt modnom, ird meg a felvetelit a legjobb tudasod szerint, a bizit huzd meg ebben a felevben ( a masodik felevben, ne szabad azt csinalni hogy akkor most mar nem tanulok, mert ugy is felvettek. Nem. A felvett gimnaziumod igazgatoja ha szornyen elrontottad a masodik felevet, donthet ugy, hogy azt mondja, hogy bocsi, de mi nem ilyen bizonyitvannyal vettuk fol. ) es a szobelit is csak ugyesen :).

De a magyar szobelu nem szokott veszes lenni. Legalabbis ahol en voltam ott nem volt az.

Sok sikert a felvetelihez :)

2015. dec. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Annyi információt tudok még neked mondani, hogy tavaly kéttannyelvűn 161 pont volt ponthatár. A többi tagozaton (nyelvi tagozatokon) pedig valamivel magasabb volt. Olyan 170 fölött volt. És egy pont 10 helyet jelent. Engem 96. helyről vettek fel.
2015. dec. 16. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!