Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Csak szerintem van teljes...

Csak szerintem van teljes mértékben el*aszva a magyar oktatás?

Figyelt kérdés
Egyre jobban kezd belőle elegem lenni, és szerintem akkora egy nagy hülyeség ahogy van. Kezdjünk ott, hogy kitalálták a heti 5 tesit. Tisztában vagyok azzal,hogy kell a mozgás és jót tesz, de heti 5 TÚLZÁS! Heti 3 is elég lenne, ráadásul azt is nevetségesnek tartom, hogy testnevelésből szó szerint több órád van mint pl. matekból,töriből..stb AMI VISZONT KÖTELEZŐ ÉRETTSÉGI TANTÁRGY!! A másik dolog pedig, hogy sok iskolában nagy divat a 0.óra ami 7 körül kezdődik. És akkor ha közel laksz a sulihoz elég 5.30-6 körül kelned, viszont valaki azért messzebbről jár be és ismerek olyat aki emiatt 4-kor kell. És akkor még nem is beszéltünk arról, hogy sokszor ez a 0. óra fizika,kémia vagy hasonló. Őszíntén ki az az ember aki ha 4-kor kelt, reggel 7-kor tud ezekre összpontosítani? Ráadásul utána még van vagy 6-7 órád. Egyszerűen nem tudom miket gondolnak azok az emberek, akik ezeket kitalálták. Hogy mikből vannak a diákok?Katonákból? kelés van 4-kor, aztán hazaérsz 16.00-ra hulla fáradtan, tanulj másnapra van amikor 3-5 dolgozata is és takarodó?Vérlázító.
2015. nov. 3. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok diák érzi hozzád hasonlóan. Akik meg már végeztek az iskolákkal, azok a munkájukra panaszkodnak.
2015. nov. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"testnevelésből szó szerint több órád van mint pl. matekból,töriből..stb AMI VISZONT KÖTELEZŐ ÉRETTSÉGI TANTÁRGY!! "


- De testnevelésből nincsen házi feladat, nincsenek számonkérések, melyekre külön kellene készülni, hogy ne bukj meg. Ez azért árnyalja az egyes tárgyakra fordított energia aránytalanságát.


"A másik dolog pedig, hogy sok iskolában nagy divat a 0.óra ami 7 körül kezdődik."


- Állítottál már össze az életedben órarendet? Nem jókedvükben illesztenek be 0. órát, hanem mert nem lehet máshogy. Ez nem az oktatási rendszer kérdése.


"hazaérsz 16.00-ra"


- Olyan korán?


" tanulj másnapra van amikor 3-5 dolgozata is és takarodó?"


- Nem hiszem el, hogy minden nap van 3-5 dolgozat.


Igazából néhány kiragadott példát látok, de nem világos, miért is lenne az egész oktatás rossz.

2015. nov. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

2015-ben érettségiztem, tehát nekem még pont nem volt kötelező a heti öt tesi, de teljesen igazad van szerintem ezzel kapcsolatban. Nem volt elég hely, kilencedik meg tizedik órába kellett rakni az alsóbb évfolyamoknak olyan órákat, hogy NÉMET meg ANGOL, mert tesi nem lehetett ilyenkor, mert akkor délutáni sportok vannak. Meg aki nem akar sportolni, az tesin sem fog.. Alsósoknak lehet, hogy jó, hogy rohangálhatnak minden nap, de nekem pl. elég rossz volt, hogy mindig matek előtt volt tesiés marhára kifáradtam az egész órás futásban (mert ugye másra nem volt leetőség, csakhogy az udvaron/folyosón(!) fussunk). És akkor így írj matek tz-t.. És nekem csak heti három tesim volt..

A másik meg, hogy vannak spec tagozatos osztályok a volt sulimba, pl biosz-kémia, matek-infó. Képzelheted, hogy milyen magas lett a heti óraszám a tavalyi tuzenegyedikeseknek. Úgy oldották meg náluk, hogy csökkentették a matek órák számát eggyel (egy reál tagozatos osztályban!) és nem vehettek fel faktot.


A nulladik órával is egyetértek, nálunk is szenvedés volt, szerencsére nekem a négy év alatt csak egyszer volt.

Ha normálisan első órára mentünk suliba, akkor 5.45-kor keltem, viszont a nulladik miatt kénytelen voltam 4.30-kor.. És akkor háromig üljek bent a tanórákon, utána otthon készüljek másnapra, sportoljak, legyek a családommal stb.


Szóval igazad van, bár nemf eltétlenül az oktatással van baj, hanem ezekkel a rossz megoldásokkal. Sajnos nagyon elmaradott az egész rendszer és a mélyrepülés csak most kezdődött meg.

Majd egyszer talán jobb lesz..

2015. nov. 3. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iskolakezdéssel én sem értek egyet...egy órával elcsúsztatnám az egészet, mármint hogy 9-kor kelljen bejárni. Közlekedést illetően szerintem kisebb lenne az általános zsúfoltság, és szerintem jobban is passzol az ember biológiai órájához, abból kiindulva, hogy napsütésben mennyivel könnyebben ébred az ember.


Heti 5 tesit én is túlzásnak látok. Az egyiket, ha tehetném, kicserélném egy új tantárgyra, aminek "Mindennapos tudnivalók" hangzatos nevet adnék. Ez alatt az óra alatt a diákok megtanulnák mi az a hitelcsapda, hogy zajlik az általános ügyintézés pl. jogsinál, politikai tudatosság (azt hiszem ehhez hasonló a németeknél is van), pár alap tanulási módszertan, egyéb ok-okozati összefüggés a nagyvilágban. Hasznosságáról és megszervezéséről lehetne vitatkozni, de hátrányát nem látom.


Egyébiránt inkább a te sulid van elb*szva, mert az oktatáspolitikánk problémái nem itt kezdődnek.

2015. nov. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Teljesen igazad van, el van cseszve az egész. A heti 5 tesi vagy 3-nál meg teljesen mindegy hogy az osztály kétharmada kiül e. : D a Másik ha meg játék van akkor is a fiúk játszanak a lányok meg semmit sem csinálnak (akinek nem inge az ne vegye magára) mert olyan szerencsétlenek... Azt meg én sem értem, hogy még az érettségi tantárgyakat minek kell annyira szájbarágni stb. A nyelvoktatás is úgy ahogy van rossz, ha otthon tanulok magamtól, vagy beszélgetek külföldi emberekkel már többet fejlődtem. Én könyvelő leszek, apukám is az de amennyire mi vesszük a matekot annyira nekünk soha sem fog kelleni a szakmába. Nálunk nincs 0. óra viszont szinte minden nap van 8 óra, és az is vicc, hogy még elvárják, hogy 8 óra után több óra buszozás mellet, az ember még tanuljon 2 órát, ráadásul olyan dolgot ami nagy baromság. Élni sem tud az ember, de engem már nem is érdekel, tőlem legyek 2 es minden töltelék tantárgyból csak hagyanak békné már
2015. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!