Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gépész és villamosmérnök...

Gépész és villamosmérnök előismeretek?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem , hogy mennyi úgymond alap szakmai tudás kell egy gépész vagy éppen egy villamosmérnöki szakra egyetemen? Gimnáziumba járok és az utóbbi időben elkezdem érdeklődni az előbbi szakmák iránt. Matek és Fizika megy (bár nem vagyok zseni belőlük....középszinten tanulom). Viszont konkrét előismeretem nincs pl mint egy szakközépben végzettnek. Mekkora hátrányt jelenhet ez az egyetemen, ha a szakmai / gyakorlati dolgokkal nem vagyok tisztában?

2015. nov. 6. 17:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nálunk van aki szakközepet végzett meg technikumot, és nem igazán vannak akkora előnyben, mint számítana rá az ember
2015. nov. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
mindent meg fognak tanítani az egyetemen, amire szükséged lesz.
2015. nov. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Általánosan érvényes igazságot nehéz megfogalmazni. Én mondjuk nem kedveltem azt a villamosmérnöki karon, hogy akár egy másik bolygón is lehettünk volna, annyira kevés konkrétum volt az oktatásban. Bár eldönteni nem tudom, az irányvonal mennyire helyes, vagy mennyire nem. Amikor néha konkrétumokról volt szó, akkor azért nagy előnyben voltak a gyakorlatban már valamit látott-hallott-fogott hallgatók. Nekem is, mivel már 14 évesen rádióamatőrködtem egy keveset, megvolt az a kis sikerélményem, hogy miután négyen 20 perce tököltek a mérési kapcsolás összeállításával, én letakarítottam 2 perc alatt minden drótot, majd újabb 3 perc alatt összeraktam, és jöhetett a tanár ellenőrizni. No de ez egyszer volt felvételitől diplomáig. :)
2015. nov. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Tehát akkor nincsen semmilyen elvárás, hogy pl: teszem azt , aki gépészmérnöknek megy az már mondjuk értsen valamennyire gépek szereléséhez ? Mert nyilván azért vannak olyanok akik már fiatalon mondjuk áramköröket csinálnak vagy szerelgetnek.Mert az a helyzet hogy én nem vagyok ilyen,tehát érdekelnek a gépek,meg az elektronikai dolgoknak a működései,de pl nem szoktam otthon szerelgetni (nem vagyok ezermester).
2015. nov. 6. 19:31
 5/12 anonim ***** válasza:
azt nem jelenthetjük ki, hogy nem jár előnnyel, ha valakinek vannak előismeretei. de azt igen, hogy hátrány nem fog érni ezért.
2015. nov. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszi a gyors válaszokat! :)
2015. nov. 6. 21:02
 7/12 A kérdező kommentje:
1. válaszoló! Te hol tanulsz egyébként?
2015. nov. 6. 21:02
 8/12 anonim ***** válasza:
óbudain
2015. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Az ottani mechatronikai mérnök képzésről mi véleményed? Mennyire színvonalas? Néztem a tantárgyakat és lehetséges hogy valóban csak 2 félév matek van??
2015. nov. 28. 21:17
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk sokkal nagyobb hátrányban volt az, aki a matekot/fizikát nem emelt azinten tanulta.
2016. jan. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!