Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Váltsak vagy maradjak?

Váltsak vagy maradjak?

Figyelt kérdés
Egy eléggé antiszociális beütésű, 14 éves lány vagyok. Összesen 1 barátnőm van, de ő egy másik városban lakik így mióta elkezdődött a suli, és a nyáron elballagtunk azóta nagyon ritkán találkozunk. Mikor elkezdtem itt az iskolát teljesen odavoltam érte, hogy mennyire tetszik! De most? Áthelyeztek egy másik osztályba (kb. 1 hónappal ezelőtt) azóta magamfordultam. Az osztálytársaim mindenféle rosszba belevinnének (pia, buli...stb.). Így inkább senkivel nem barátkozok. 26-an vagyunk az osztályban, mindannyian lányok. Nagyon züllött egy osztály. Nincsenek normális lányok. 1 lány volt akivel nagyon jóban voltam, de belevitték a többiek a hülyeségükbe és egyik hétköznap a lány bedrogozva jött be. Az lett a vége, hogy lebukott és kirúgták. Most iskolában egyedül maradtam. Mit csinálok szünetekben? Olvasok, zenét hallgatok és satöbbi, valamivel mindig lefoglalom magam. Amúgy jó tanuló vagyok, bár mivel nem élek közösségi életet, van is bőven időm a tanulásra és a hobbijaimra. És igazából szerintem most jön a lényeg; direkt elvágom magam a társaságtól. Komolyan. Az első napokban még hú, de barátkozós vagyok, aztán olyan érzésem lesz, hogy nincs barátokra szükségem és eltávolodok tőlük. Aztán csak azt veszem észre, hogy nem érzem magam jól a környezetben és rosszul kezdem érezni magam. Általánossal is ez volt a baj. Most középiskolával is. Rájöttem, hogy főleg bennem van a hiba, de nem tudok rajta változtatni. Csakhogy most rosszul kezdtem érezni magam az iskolában. Nem is a magány miatt, hanem az iskolatársak végett. Lökdösődnek, beszólogatnak, követnek és még sok más. Nem egyszer történt már, hogy féltem bemenni az iskolába és inkább megvártam a legközelebbi buszt a parkban és mentem haza. Múltkor megint így történt, csak édesanyám rajtakapott és elmondtam neki miért is csinálom ezt. Ő rögtön keresett egy másik iskolát, és már érdeklődött is az új iskolánál. Ha minden igaz át is vennének. De most nem tudom eldönteni, hogy megkockáztassam e, hogy átmegyek vagy inkább ne? Attól félek, hogy a másik suliban is ugyanez lenne a helyzet, én maradnék ilyen antiszociális, és megint kezdődnének ezek a piszkálódások...Vagy szerintetek van rá esély, hogy ott megváltozzak? Jobb lenne? Olyan nehéz dönteni.
2015. nov. 9. 16:26
 1/2 anonim ***** válasza:
nem lehet túl erős iskola :/ miért nem mentél valami értelmesebbe? neked kell tudnod, hogy váltani akarsz-e, ne mi döntsük el helyetted.
2015. nov. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Válts! Most nem vagy jó helyen, ha nem mersz bemenni órákra és piszkálnak. A kövi suliban próbálj meg esélyt adni a többieknek, ne állj rögtön negatívan a dolgokhoz. Lehet, hogy ott több olyan érdeklődési körű lány lesz, mint te és lesznek barátaid.
2015. nov. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!