Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Maradjak a mostani sulimban,...

Maradjak a mostani sulimban, vagy váltsak? :S

Figyelt kérdés
Egy kis városba járok gimibe, nagyon szeretem, a színvonal is elég jó. Most megyek 11.-be, de elköltözünk 35 km-rel odébb egy olyan városba,ahol elég sok középiskola van. Ha a mostani gimimbe szeretnék járni továbbra is, akkor kb.fél 6-kor kell majd kelnem, busszal menni az állomásra, majd kb. háromnegyed órát vonatozni. Ha váltanék, akkor max 20 perc lenne az út busszal. Azért nem szeretnék új sulit, mert már megszoktam a régit, és most bejönnek a fakultációk, még többet kell tanulnom mint eddig, és itt már úgymond tudom, hogy mit várnak tőlünk. Viszont korán kell kelnem, később érnék haza stb.. Esetleg volt/van valaki hasonló helyzetben? Mit tanácsoltok? 4-es 5-ös tanuló vagyok ha ez számít valamit.
2012. júl. 16. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem félév után megfogod unni ezt a koránfelkelést, és eleged lesz, és mivel 12.-be már nem fognak átvenni új iskolába, így a helyedben most intézkednék.
2012. júl. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Szerintem maradj a régi sulidban, de persze ezt neked kell eldöntened. Nekem több volt osztálytársam (idén ballagatam) csinálta ezt, hogy inkább korábban felkeltek, többet utaztak, csak azért, hogy ebben a suliban maradhassanak.(Ráadásul a tanárok mindig sokkal elnézőbbek voltak velük a késést és a tanulást illetőleg :D) Nehéz beilleszkedni egy olyan közösségbe, amiben a tagok már évek óta ismerik egymást. Nekem sok lenne a változás egyszerre, de én (sajnos) nem is vagyok olyan bátor..
2012. júl. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
hat en sem vagyok valami bator..sot. es annyira baratkozos sem sajnos:/ ezen nem tudok valtoztatni:D
2012. júl. 16. 15:17
 4/7 A kérdező kommentje:
koszi az eddigi valaszokat:)
2012. júl. 16. 15:20
 5/7 anonim ***** válasza:
esetleg kollégium?:)
2012. júl. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kolesz is egy megoldás, persze ez sulifüggő (mennyire "megbízható" úgymond).

utálok korán kelni, de ha ilyen helyzetbe kerülnék, akk sztem bevállalnám a vonatozást/buszozást.

2012. júl. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én maradnék. Rengetegen jártak be még messzebbről is nálunk:) Bírták...Én nem akarnék tanárokat váltani érettségi előtt:S
2012. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!