Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hány éves koráig tartható egy...

Hány éves koráig tartható egy tanuló általános iskola 7. osztályban? Az iskola azzal védekezik hogy semmiféle jogszabályt nem sért egy 21 éves jelenléte itt. Így lenne?

Figyelt kérdés

Nem akarom elhinni. 21 éves 7. osztályos. A szülők panaszt tettek az igazgatónál jött is a válasz: olvassák el a vonatkozó jogszabályokat, nem sért semmit ezen tanuló jelenléte.

Nappali tagozat normál tanterv nem gyogyós suli.


A következő lépés az EMMI lenne (!!!)de ha nem sért jogszabályt az iskola akkor minek.


2015. nov. 10. 08:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Szia! A kedvedért utána néztem és szerintem, hogy ott tanul. Más kérdés az iskola valószínűleg azért tartja ott, mert kell neki a fejkvóta vagy mi. A másik oldalról (tanuló) nem tudom mi a motivációja az iskolába járásnak, ezt tőle kéne megkérdezni.


Én úgy értelmezem a köznevelési törvényt, hogy 16 (bizonyos esetekben 18) év felett sima általános iskolába nem lehet járni; ez esetben két lehetőség van: HÍD-II program (azoknak akik elvégezték a 6. osztályt) illetve az ún. felnőttoktatás keretében.

2015. nov. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Bocsi az első mondat helyesen: "... szerintem nem szabályos, hogy ott tanul"
2015. nov. 11. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

szerintem nem szabályos, hogy ott tanul"



Hát ha már a puszta ottléte sem szabályos akkor az csak még jobb. Majd az EMMI szakjogászainak lesz még több dolguk.


És egyben azért sejthető hogy az iskola miért tartja ott. Fejkvóta ugyan. Hiszen egy ember miatt elbűcsúzhat több másiktól. Itt van ez a diák és miatta elvisznke több másikat, akkor nem fejkvóta hanem még bukta is az ügy-e elvileg.

De ha NETÁN igaz az amit a verebek csiripelnek hogy bizonyos pénzösszegek bizonyos szülőtől bizonyos zsebbe vándoroltak... Persze nem igaz, nyilván ilyen elő nem fordulhat.

Elvégre itt Magyarországon ki hallott már olyanról hogy kenőpénz és korrupció.

2015. nov. 11. 12:06
 14/15 anonim válasza:
Miért nem néztél eddig utána? Most mondtad, hogy 23 éves kora után kicsaphatják. Ha tényleg olyan, mint amilyennek leírtad, akkor hidd el, kifogják.
2015. nov. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

hidd el, kifogják.


Hidd el NEM FOGJÁK! amíg hatóság rá nek kényszeríti az iskolát nem fogják. AZ okot is leírtam miért nem.

Na azért nem. Az hogy tanárok sírva mennek haza emiatt a barom miatt az iskola vezetését nem érdekli. AZ iskola vezetését (azt az egy db embert) az érdekli apuka mennyivel béleli ki a zsebét hogy ne vágja ki a "kölykét".

(21 éves az hol gyerek?? főleg egy börtönviselt rendőrverő...)

Na nem a tudás kell neki meg a tanulás csak az hogy legyen papír a tanulói jogviszonyról.

2015. nov. 13. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!