Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesten az ELTE Egyetemre...

Akkorisanevem kérdése:

Budapesten az ELTE Egyetemre szeretnék jelentkezni, mennyi kreditet kell elérnem hozzá, hogy felvegyenek?

Figyelt kérdés

2015. nov. 10. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

először is:

ELTE-ben már bent van, hogy egyetem nem kell kétszer leírni (jótanács)

másodszor:

az ELTE-n van jópár kar és azon belül rengeteg szak, melyikre szeretnél menni? (gondolom a cél a nappali és az államilag támogatott) ez elég fontos mert enélkül nem tud neked senki sem segíteni, hogy mennyi pont kell

harmadszor:

krediteket egyetemen kell szerezni, felvételinél pontok vannak (remélem tisztában vagy, hogy hogyan kell kiszámolni, hogy hány pontod van)

2015. nov. 10. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kitaláltad a cél a nappali és az államilag támogatott.

Másodszor pedig intelligensen is lehet válaszolni és nem úgy, mint ha fogyatékosnak írnád.

Bárki írhat tévesen valamit. Köszi.:)

2015. nov. 10. 20:59
 3/6 A kérdező kommentje:
És mindenképpen az egészségügyi szak érdekelne. Védőnőnek szeretnék tanulni. A tanáraim szerint, mivel ilyen iskolában végzek nemsokára, egyszerűbb lenne bejutni. Ebből nem tudom,hogy mi a valós. Ez is érdekelne.
2015. nov. 10. 21:04
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező,


ne vedd rossz néven, de elnézve a kérdésed és az első válaszoló válaszát szerintem pont megfelelő színvonalban fogalmazta meg azt..


Az egy dolog, hogy nem vagy tisztában a felsőoktatási felvételi rendszerrel, de már 5 perc google után is elég nyilvánvaló, hogy intézmény/kar/szak hármasra kell jelentkezni.. Mivel minden ilyen hármasnál eltér a felvételi ponthatár, ezért az hogy "ELTE Egyetemre" mennél, elnézve a több száz meghirdetett szakot önmagában még elég kevés információ..


Másrészt meg aki "Egyék kérdések >> Egyéb kérdések" alá sorolja be a kérdést és egyetemi témához olyasmi címkéket is felvesz, hogy "kutya" és "háztartás" az végképp ne csodálkozzon, ha valaki úgy is kezeli a válaszát..


Megsúgom: a kérdés helyes kategóriája a "Közoktatás, tanfolyamok >> Tanulási lehetőségek" vagy "Közoktatás, tanfolyamok >> Magyar iskolák" lett volna, lehetőleg a "kutya" és a "háztartás" címke elhagyásával, hacsak nem azon gondolkodsz, hogy háztartásod vezető kutyád írasd be magad helyett az ELTE Egyetemre..


Jó tanács:

Mielőbb tanuld meg használni az internetet, különben vért fogsz izzadni az alatt az (egyetlen, nem pedig öt!) év alatt, amíg nem kézbesítik a jogviszonyod felmondását tartalmazó levelet..

2015. nov. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A "kutya" és "háztartás" plusz,hogy hamarabb észrevegyék a kérdésem normális emberek. Akik segíteni próbálnak az emberen ,nem pedig megaláznj. Köszönöm a "segítséget" maguk intelligens emberek.
2015. nov. 16. 21:11
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

értem, de tudod egy síró kisbabát úgy is el lehet hallgattatni, hogy megfojtod, de valamiért mégsem így szoktuk csinálni, mert nem ez a módja, ehelyett inkább ringatni kezdjük..


ugyanígy nem szokás "átverni" az embereket sem, főként ha épp segítséget szeretnénk kérni tőlük, ha már mi magunk nem tudunk vagy akarunk utána nézni a dolgoknak..


tényleg nem rosszból írtam az előző kommentemet (#4-ik voltam) és feltételezem, hogy az #1-es sem, de vannak normák/netikett amiket illik betartani még itt neten is, ebből a szempontból a címkéid szándékos félrevezetésnek tekinthetők..


segítséget meg nem akkor fogsz kapni, ha megvezeted a kommentelőket, hanem akkor, ha látszik hogy azért minimálisan utána is néztél a kérdésnek, ami érdekel és csak elakadtál, akkor viszont biztosan nem kapsz (nincs is miért), ha még a fáradtságot sem vetted, hogy keress egyet google-ön..


egyébként: www.felvi.hu

itt minden választ megtalálsz a kérdéseidre (ha már a válaszolókat kioktattad)

2015. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!