ELTE IK vagy BME VIK?

Figyelt kérdés
A matekot szeretem, tudom is, azzal egyáltalán nincs problémám, viszont a fizikával hadilábon állok. 12.es vagyok és eddig úgy voltam vele, hogy BME, de szenvedek a fizikafakton. ELTÉn mennyire kell? BNEt túl lehet élni informatikán?

2015. nov. 16. 06:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
ELTE IK-n nincs fizika, de a beled is kitanulod matekból. a BME-ről nem tudok véleményt mondani. Nyilván mindegyikük azt fogja a nehezebbnek mondani, amelyikre ő maga jár
2015. nov. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
37%

A BME-s fizika 90%-ban matek.

Aki a fizika tárgyhoz szükséges minimál matekot sem képes megérteni (azaz nem tudja a matematikát a valós világra alkalmazni, annak matek tudása teljesen haszontalan) nem is érdemli meg a diplomát, akármelyik karon/szakon tanul..

(megsúgom: ELTE-n is kell ennyi matek és a helyedben BME-n sem ettől a tárgytól félnék)

2015. nov. 16. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
BME-n is a matekok a szorotargyak, a fizika megtanulhatobb otosre.
2015. nov. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rosszul fogalmaztam, nem arról van szó, hogy nem megy, de nem szeretem, nem akarok ezzel foglalkozni.
2015. nov. 16. 09:20
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyakorlati dolgok megertesehez pedig eleg fontos. Muszeres meresnel hogyan vizsgalnad a visszaverodeseket, ha nem vagy tisztaban az aramkori elemek tulajdonsagaival pl?


Felevenkent 20-30 orat kell kb. elmeletre forditani, tehat kb. sehol nincs a tobbi targyhoz kepest.


De ha egyaltalan nem erdekelnek a gyakorilati, villamosmernok-kozeli targyak, akkor ne menj a VIKre.

2015. nov. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tisztázzuk először is, hogy konkrétan milyen szakra akarsz járni! Nem karokról kell beszélgetni, hanem konkrét szakokról. Többféle informatika szak is létezik, egyszerűen azt lehet neked javasolni, hogy a mérnökinformatikát nagy ívből kerüld el, hiszen ott van a leginkább fizika is az infós szakok közül.
2015. nov. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Sidel ***** válasza:
100%

Negyedéves BME-s mérnökinfós vagyok.

2014-től új tanterv van. Az alapján két fizika nevű tárgyad van, a többiben is előfordulhat minimális fizika. Én nem érettségiztem fizikából, 10.-ben tanultam utoljára fizikát, mégis mindkettőt megcsináltam jobb jegyre, mint más tárgyakat. Mérnökinfón tényleg nem a fizikától kell félni. Két félévnyi fizikát simán ki lehet bírni. Nekünk még volt elektronika is, az új tantervben más nevet kapott, nem tudom mennyire fizikás tárgy most... egyébként az se vészes, könnyen megtanulható.

Az viszont igaz, hogy elég sok az átfedés a villamosmérnökökkel. Németen kezdtem és az óráink többsége velük együtt volt, de magyaron is látszanak az átfedések. Pl. a napokban korrepetáltam egy villamosmérnök barátomat kódolástechnikából. :) (Egyébként németen még a fizika is együtt volt, csak tőlünk valamivel kevesebbet kértek vissza.)

2015. nov. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha a matek megy nem lehet nagy gond. A Fizika 1 a középiskolás anyag nagyrészt, tehát, szerintem gyakorold nem olyan nehéz a fizika. Mindenképpen a VIK-et ajánlom. Ha kérdésed van írj!
2015. nov. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Ha szereted a TENZORALGEBRÁT akkor csakis ELTE!!!!
2015. nov. 17. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Ilyet lehetne BME-re is írni..

"ha szereted a matroidelméletet számelméleti bizonyítások algoritmizálásánál akkor csakis BME"


Amúgy milyen tárgynál tanultok tenzoralgebrát?

2015. nov. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!