Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lenne egy pár kérdésem továbbt...

Lenne egy pár kérdésem továbbtanulással (gimnázium) kapcsolatban, többi lent. (? )

Figyelt kérdés

Nyolcadikos vagyok, és idén felvételizek, viszont nem igazán tudom, merre menjek, illetve a választott gimnáziumoknál milyen továbbtanulási lehetőségek vannak.

1. A Szent Imre Gimnázium speciális matek tagozata

Olvastam azt, hogy 9-től emelt óraszámban tanulnak a diákok matekot, fizikát, és angolt. Ez nekem nagyon tetszik, viszont azt szeretném tudni, hogy ha az angol mellett a suliban tanulunk egy másik nyelvet (pl. németet), akkor azt kezdő szinttől van? Illetve az angolnál milyen szinten kell lenni?

2. Eötvös József reál tagozat

Sokan mondták, hogy ezt is megpróbálhatom, mert lenne arra esélyem, hogy felvegyenek. Nézegettem az iskola honlapját, és nekem nagyon megtetszett, az egyetlen problémám viszont az, hogy én nem találtam azt a részt, ahol leírják, miket kérdez(het)nek majd a felvételin, és ez elbizonytalanít.


Ha vannak itt olyanok, akik az említett gimikbe járnak, tudnának róla mesélni? És azt is elmondanátok, hogy hány pontos felvételit kell ahhoz írnom, hogy egyáltalán szóba álljanak velem? Előre is köszönöm. :)



2015. nov. 21. 11:52
 1/7 anonim ***** válasza:
És mi azt honnan tudjuk hogy melyik településen?!?!
2015. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Budapest
2015. nov. 21. 17:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a Szent Imrében is sávosan tanulják a nyelvet. Ez azt jelenti, hogy vannak szintek. A legalsó szint az kb. a Pre-intermediate (A2 szint), ami nem nehéz egyáltalán :) Lesz szintfelmérő májusban.

A második nyelv mindig kezdő szintről indul, kivéve, ha valaki németet tanult, de az angolt szeretné első nyelvként elkezdeni.


Az Eötvös elég erős. Tavaly pont matekra volt a legmagasabb ponthatár, 135 pont hozott pontokkal. Országosan a legmagasabb. Ez azt jelenti, hogy kb. maximális hozott pontokkal, a magyar központit 0,8-cal kell szorozni, a matekot 1,2-vel és így jönne ki a 135 pont. Azt én sem tartom fair-nek, hogy most már nem írják ki, hogy miket kérdezhetnek a szóbelin, régen volt, hogy kiírták. Ha gondolod, írj privátban, és kikeresem neked a régi tájékoztatónak erre vonatkozó részét.

Amúgy szerintem matekon tételhúzás van, feladatmegoldás, később el kell mondani, hogy jutottál erre az eredményre, milyen tételeket/azonosságokat ismersz enneka feladatnak a megoldására stb. Melyik szóbeli érdekelne még?

2015. nov. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Hűha, ez hatalmas segítség volt a számomra, amit leírtál. Valami olyasmit hallottam, hogy lesz szintfelmérő, csak nem voltam benne biztos, hogy ennél a giminél. Köszi szépen. :)

(ÉS írok akkor privátot)

2015. nov. 22. 15:31
 5/7 anonim ***** válasza:
Igaza van az előttem szólónak. Az Eötvös erős, erősebb mint a Fazekas, legfőképpen azért, mert arra hajtanak, hogy letaszítsák azt a csúcsról (belső információk diákoktól). A Fazekast is érdemes szerintem megnézned, ha már az Eötvös érdekel. És ha van kérdésed, nyugodtan tedd fel :)
2015. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Fazekas...? Ismerőstől, ki oda jár, azt hallottam, hogy reál tagozaton elég érdekes és furcsa alakok vannak... :D

Ez viszont érdekes, miért akarják letaszítani a Fazekast? :D

2015. nov. 24. 19:42
 7/7 anonim ***** válasza:

Túlzás, hogy le akarjuk taszítani:D

De persze, hogy örülnénk, ha végre nem a Fazekas vezetné az országos rangsort.

2015. nov. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!