Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van esélyem bekerülni a...

Van esélyem bekerülni a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre? (Rendészetitudományi kar)

Figyelt kérdés

4.2-5 körül van az átlagom, idén fogok érettségizni, és nyelvizsgázni. Irodalom és a történelem tárgyam jó,a matekom viszont elég gyér, az egyetlen tantárgy ami nem megy.

Nyilván a pszichológia és fizikai felmérések is számítanak. Van eséleyem? Milyen nehéz bekerülni? Tapasztalatok,valaki jár oda?

A másik dolog a kollégium lenne, az hogy kivitelezhető,mivel én az ország másik végén lakok. Mennyibe kerül, vagy hogyan is működik ez?

Köszönöm a válaszokat!

18/L


2015. nov. 23. 14:48
 1/4 Bovebben válasza:
Szerintem van esélyed, hiszen ha a magyar és a töri megy, akkor azt a kettőt választod felvételi tárgynak és nem a matekot. Én is idén fogok érettségizni és ide szeretnék menni, viszont elég rossz a szemem: -5,5. Emiatt aggódok, hogy az egészségügyi alkalmasságin nem megyek át.
2015. nov. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem tudom mennyire számolják bele a szemproblémákat, nekem is van szemüvegem de mondjuk nekem csak -2.0-ás lencse szükséges.
2015. nov. 23. 15:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt látod a ponthatárokat:

[link]


Pl. levelező költéstérítéses rendészeti igazgatási [biztonsági] szakra csak 260 pont kell, de az ott végzettet nem avatják hivatásos tisztté, végzettsége nem elég rendvédelmi szervnél hivatásos tiszti beosztáshoz sem, nem kap beosztást (rendvédelmi szervtől "állást").


Nyilván olyan szakra érdemes menni, ahol tisztnek avatják a végzősöket, és rögtön kapnak szolgálati beosztást. BV-s lehetsz legkönnyebben, tűzoltóknál bár nincsenek magas pontok, oda csak már állományban levő kiválasztott tiszthelyettesek mehetnek, rendőr szakokon meg a magasabb pontszámúaknak nagyobb a szakmai presztízse is (gazdasági nyomozó, bűnügyi nyomozó).


Eü., fizikai, pszichológia alkalmassági vizsgálatról:

[link]


Ha olyan szakra mész, ahol a végzősöket tisztté avatják, akkor tud hogy a koleszük nekik is majdnem laktanya, de a honvéd tisztjelöltekéhez képest meg szanatórium.


Ha hivatásos tisztet képző szakra mész, akkor nem kell fizetned tanulmányokért, elég korrekt támogatást is kapsz, ösztöndíjon kívül ingyen kapod szállást, egyenruhát, és ételt. Cserébe viszont nem leszel olyan szabad, mint egy civil, parancsolni fognak neked, menet közben pár százalék rájön, hogy ez nem neki való.


Az ösztöndíjadat ebből tudod kiszámolni:

[link]


Tapasztalat pl. hogy korosztályon belül jobb minőségű lányok, és gyengébb kvalitású srácok jelentkeznek, ügyeskedniük kell ne csak lányokat vegyenek fel (fizikai felmérésen nőknél alacsonyabb a norma, de ez így igazságos, mert tőlük annak a teljesítése is ugyanolyan kemény erőfeszítést igényel).


Levelezős, nem hivatásos szakokra könnyű bejutni, tisztiekhez meg kell a sok pont, egy átlag fitt fizikum és kiegyensúlyozott alaptermészet.

2015. nov. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szemre vonatkotó szabályok itt vannak, dioptriára keress rá.

[link]

2015. nov. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!