Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Valaki, aki otthagyta a...

Valaki, aki otthagyta a BME-VIK-et - tapasztalatok? (Részletesebben a leírásban. )

Figyelt kérdés

BME-VIK mérnökinfós vagyok, már jó néhány félévet lehúztam a BSc-ből, mégis ott tartok, hogy elképesztően megutáltam az egyetemet. Nem is ment rosszul eleinte, az első félévekben még csomó tárgyat szerettem is, sőt most is vannak olyan tárgyak elvétve, amiknek az előadásaira szívesen járok be - de azon kívül, hogy általános tanulási nehézségeim is vannak mostanában, konkrétan utálom a legtöbb tárgyat is, amit mostanában végig kell szenvednem.


Mivel a villamosmérnök és a mérnökinformatikus is eléggé hiányszakmák, ezért kérdezem: milyen esélyeim vannak, ha azt mondom, a következő félévemet passziváltatom, és próbálok munkát keresni úgy, hogy ha tartósan sikerül elhelyezkednem, akkor már nem is viszem tovább az egyetemet? Milyen eséllyel vesznek fel így (ez ugyebár nem a kötelező szakmai gyakorlat keretében történne, csak simán keresnék szakmába vágó álláshirdetéseket, és jelentkeznék), milyen fizetésre számíthatok? Ha esetleg valami miatt 1-2 év után elbocsátanak, a félig elvégzett BSc és a munkatapasztalat elég lehet ahhoz, hogy új helyet tudjak találni? Fizetés szempontjából mire számíthatnék?


(Tudom, hogy a legjobb az lenne, ha összeszorítanám a fogamat, és végigvinném a BSc-t legalább, de ki tudja, hogy bírom-e idegileg egyáltalán addig? Más egyetemeknél biztos nem járnék jól így, de mivel ez hiányszakma, és azért már nem kevés kreditnyi anyagot teljesítettem a BSc-ből, azért kérdezem, hátha itt egy kicsit jobb lenne a helyzet.)


2015. nov. 24. 17:42
 1/1 anonim ***** válasza:

Ha el tudod adni magad, akkor kaphatsz állást, de max gyakornoki szinten. Milyen dolog már félbe hagyni?!

B(a)szki, ha lehúztál x évet, fejezd már be!

2015. nov. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!