Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pofátlanság lenne a szalagavat...

Pofátlanság lenne a szalagavató előtti héten lemondani a táncot?

Figyelt kérdés

Úgy kezdődött, hogy az osztályfőnök szervezett egy tánctanárt(későbbiekben Melinda). Eleinte nem volt probléma, majd egyre többen szálltak ki, és mondták le a táncot, mert szerintük nehéz a tánc, illetve ők nem fogják égetni magukat a seggrázással. Két hét alatt kikészítették Melindát, aki nem volt hajlandó tanítani minket tovább, hiszen mindig csak negatív visszajelzéseket kapott az osztálytársaimtól. Így nem jó, úgy nem jó, ez nehéz, holott semmi megerőltető nem volt benne. Melinda közben szólt, hogy 7500 forintot kér összesen a 4 óráért cserébe, ami fejenként kb 570 forint lenne. Jóval előtte már az egyik osztálytársamra rábízták, hogy szedje be a tánc pénz felét, ami 2500 forint volt, azóta nem kaptunk vissza tőle egy forintot sem, és nem lepődnék meg, ha nem is kapnánk. Egy héttel később az egyik osztálytársam talált egy másik tánctanárt, aki fiatal, jól néz ki, ezért hirtelen mindenki táncolni akart, még a seggrázást is bevállalták. Arról nem is beszélve, hogy a tánc fényévekkel nehezebb. Érdekes módon mindenkinek ment. Beszedtek 2000 forintot előlegbe a tanárnak fejenként, viszont nekem egyáltalán nem jön be ez a stílus. Nem is tudom melyik hülye találta ki, hogy hip hop legyen végig, de szerintem marhára unalmas, és undorító. Megnéztem a dalszövegeket, és mindegyik csak a dugásról, drogról szól. Arról nem is beszélve, hogy tök igénytelen az összes zene. Ha valaki véleményt mert nyilvánítani róla, vagy valami mást ajánlott, egyből ment a leugatás, hogy mennyire szánalmasak vagyunk. Később indítottak egy szavazást, hogy milyen zenék legyenek, amit szépen meg is szavaztunk, erre törölték a szavazást azzal az indokkal, hogy értelmetlen zenéket raktunk be. Majd benyögték, hogy DMX-re fogunk táncolni, ami szintén a dugásról, és drogokról szól. Itt lett tele a hócipőm. Ráadásul az utolsó pillanatban akarják intézni a tánc ruhát, ami minimum 8 ezer forint kiadás 2-3 perc tánchoz, ráadásul az lenne az utolsó alkalom, hogy azt a ruhát hordom. Ekkor döntöttem el, hogy engem nem érdekel. Csinálják, ahogy akarják, de engem hagyjanak ki. Az utóbbi 2-3 próbát ki is hagytam, nekem nincs szükségem a feszültségre. Szerintem undorító, hogy gettócigány zenére tűzzük a szalagot. Aki már az elejétől fogva nem táncolt, azt megbélyegezték, miszerint cserben hagyja az osztályt. Szerintem meg ebből van elege neki is.

Ha kizárólag hip hopra táncolnánk, az azt imponálná, hogy mindenki azt hallgat az osztályból, pedig nem.

Tehát a kérdés adott. Nem lenne pofátlanság, ha a szalagavató előtti héten kilépnék?



2015. nov. 27. 13:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mondd le. Ez nevetséges.
2015. nov. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy mennyire hiányzol a koreográfiába. Ha észre se lehet venni, hogy te nem vagy ott, akkor nyugodtan kihagyhatod.
2015. nov. 27. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Páran kicsit fel voltak háborodva, amikor leírtam a véleményem, majd olyanokkal támadtak, hogy "Azért nem táncolsz, mert nem tetszik a zene? Gratulálok, jó nagy f_sz vagy." Persze ezt tele helyesírási hibákkal. Mellesleg egy szóval nem említettem nekik, hogy nem táncolok, csupán a véleményem nyilvánítottam ki, hisz ők mondták eleinte, hogy ötleteljünk. A többi osztály tök kreatív. Vegyes zenei stílus, tánc, ezenfelül rengetegen táncolnak, velünk ellentétben. És nem csak a zenével van bajom, hanem az egésszel. Mivel az utóbbi 2-3 próbát kihagytam, és a következő már a főpróba, így tök felesleges lenne bemennem. Kedv nélkül főleg. Ilyen emberek között, és ilyen zenékre, amikkel köszönő viszonyban sem vagyok, egyáltalán nem lehet őszintén, jól táncolni. Inkább költöm értelmes dologra a pénzem, például kondibérletre. A jelenlegi létszám miatt kicsit fel fog tűnni, hogy nem vagyok ott, de ez nem az én saram. Ők kényszerítettek erre a döntésre a folyamatos ellentmondásaikkal.
2015. nov. 27. 18:04
 4/10 A kérdező kommentje:
Én millió érvet fel tudok hozni, hogy miért nem fogok táncolni, ők valószínűleg egyet sem, hogy miért kellene. Ennyit róluk...
2015. nov. 27. 18:06
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Nekem sem tetszett anno a tánc, de táncoltam, mert ez egy osztály tánc, az osztályról szól, nem csak rólam. Valószínűleg megoldják nélküled is, tehát lépj ki nyugodtan, jobb, mintha kínosan feszengenél az előadás közben. Azt viszont, hogy milyen helyesírással írnak a többiek..stb teljesen érdektelen a kérdés szemszögéből, így azért erősen az jön le az írásodból, hogy összevesztél a többiekkel, nem bírod őket és most tőlünk vársz megerősítést, hogy igazad van, te sokkal jobb, több vagy tőlük, mert szépen írsz és nem hallgatsz drogos zenét. Nagyon sok ember táncol ilyesmire a szalagavatóján, ettől függetlenül ők még nem rosszabbak, mint te. Mondd le, mert nem tetszik a zene vagy mert nem akarsz fizetni, de ez a kamu körítés, arról, hogy miről szól a zene, meg a tanárokról fölösleges... Gondolom otthon sem csak Disney dalokat hallgatsz, mert azon kívül ma már szinte minden számban van szex erőszak vagy drogok vagy hasonlóról szól..
2015. nov. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Kerültem a vitát, az erőszakot, ergo nem vesztem össze velük. Nem megerősítést várok, hanem kíváncsi vagyok, hogy ti milyen véleménnyel vagytok, hogyan reagálnátok, ha valaki az utolsó pillanatban benyögné "Bocsi srácok, ezért meg azért kilépek." Mindezt azért, hogy kerüljem a felesleges konfliktust. Igazság szerint csak olyan zenéket hallgatok, amiknek nincs dalszövege(bár ez nem ide kapcsolódik). Ne haragudj, de én ki nem állhatom a hozzád hasonló előítéletes embereket.
2015. nov. 27. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Hagyd ki nyugodtan, ne zavartasd magad ilyen idióták miatt.
2015. nov. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

"Ne haragudj, de én ki nem állhatom a hozzád hasonló előítéletes embereket."


Semmi gond én is így vagyok ezzel, ezért nem állhatom ki, ha valaki lenéz mást, csak mert nem ír helyesen vagy mert seggrázós zenét hallgat vagy mert olyan zenét, ami drogról szól.. :)

2015. nov. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Csak nyugodtan. :)
2015. nov. 27. 20:34
 10/10 anonim ***** válasza:

Ilyenkor van előnyben az, aki az ilyen stresszbe komolyan belebetegszik, lázas lesz, a gyomra kikészül, és még ha akarna sem tud -a konfliktusok elkerülése miatt- elmenni, hanem kénytelen otthon feküdni.


De én sem mennék, tudnám előre, hogy később szégyellném, hogy részt vettem. Ha ilyenek, úgysem akarnám később tartani velük a kapcsolatot.

2015. dec. 16. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!