Hol tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túl jó tanuló, inkább átlagos.


Jegyeim:

Nyelvtan 4

Irodalom 4

Német Talán 5

Angol 5

Matematika 3

Történelem 5

Biológia 3

Fizika 3

Informatika 3-4

Művészettörténet 3-4

Testnevelés 4

Célnyelvi civilizáció 5


Tavaly összejött a 4,5-ös átlag vért izzadva. Most pechem volt kaptam pár ramaty jegyet, körülbelül ezekre számítok félévkor. Elég sokat tanulok, napi 3-5 órát, de reál tantárgyakból nem vagyok agytröszt. Van-e értelme így egyetemre menni vagy szakmán gondolkozzak?



2015. nov. 27. 16:10
 1/4 A kérdező kommentje:
És tizenegyedik osztályos vagyok, kéttanítási nyelvű intézménybe.
2015. nov. 27. 16:11
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt honnan kellene tudnunk? Hol írsz bárhol, ami segítene nekünk tanácsot adni? Egyetemre azért kell menni, mert később olyan munkát végeznél, amihez diploma kell. Szakmát azért kell tanulni, mert később egy szakmát csak úgy lehet művelni, ha előtte kitanultad. De sehol egy büdös szót nem írsz arról mit dolgoznál. Akkor szerinted hogyan lehet így tanácsot adni?
2015. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen az érdeklődési köröd? Sokat számít. Szeretsz olvasni? Vagy a nyelveket jobban szereted? Vagy a történelem érdekel jobban? Sok minden közül lehet válogatni, de attól, hogy pl bioszból 3as vagy, nem jelenti azt, hogy nem is szereted. Én is 3 as voltam bioszból, de az egyik kedvenc tárgyam volt ennek ellenére, nagyon érdekelt, csak a tanár épp nem kedvelt. Ezzel az érdeklődési körömmel vagyok ma gyógytornász, hiába nem abból a tárgyból volt a legjobb eredményem
2015. nov. 27. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

A biológiát, fizikát, matematika nem a szívem csücske, de nem utálom egyáltalán. Ezek is tantárgyak, próbálok belőle teljesíteni, de ennyi telik. Történelmet szeretem például, illetve az irodalmat. A földrajz is az egyik kedvencem volt, de idén már nem tanuljuk. Földrajz-angol szakos tanár szerettem volna lenni, utána gazdasági informatikuson is gondolkoztam. Közben akartam rendőr is lenni meg autószerelő. Rendőrnek szerintem most is felvennének, a szükséges elméleti résszel tisztában vagyok, fizikálisan is vagyok olyan erőben. De sajnos nem fizetnének túl. Autószerelőnek is jó lenne lenni, édesapám is az, csak az az egyetlen probléma, hogy semmit se keresnék vele. Apa sem ezzel foglalkozik. A szomszéd is autószerelő, néha van 3-4 gumicsere egy nap, aztán annyi. Az anyja tartja el. Gazdasági informatikus jól menő szaknak tűnt, egy barátom oda jelentkezett. Itt a matematika a gond, főleg, hogy tegnap kaptam karót. Bár tudtam volna az anyagot, csak figyelmetlen voltam, rossz vonalon indultam el, onnantól pedig hibás megoldásaim voltak és ezt sikerült két feladattal is megcsinálni, tehát ott virít az egyes. Lehet javítani, de nem tudom sikerül-e. Az előzőre is tanultam elég sokat, jól is ment a gyakorlás, azt hittem írok egy ötöst, erre még csak nem is egy hármas, hanem egyes. Még szomorúbb, hogy ötösre álltam kivételesen...

Még egy volt, a tanári pálya. Itt sem fizetnek túl, bár nem megterhelő, azonban rengeteg rossz gyerek van, akikkel nem lehet bírni, ezt tapasztalom nap mint nap.

Ezek érdekelnek/érdekeltek. Az átlagom csak azért írtam le, hogy egyáltalán van-e esélyem bekerülni felsőoktatási intézménybe.

2015. nov. 27. 16:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!