Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A MOME vagy a BME a jobb?

A MOME vagy a BME a jobb?

Figyelt kérdés
2010. márc. 21. 14:08
1 2
 11/16 anonim válasza:
oké, persze, én sem úgy gondoltam, hogy úgy tervezel vele épületet, mint ahogy festesz egy absztrakt képet, aztán majd lesz valami, de azt próbáltam hangsúlyozni, hogy a két egyetemen máson van a hangsúly.
2010. márc. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
74%
ha mondjuk csak azt nézzük, hogy a dizájner palánták a bme terméktervező és a mome szakjai közt hezitálnak én valoban azt mondom, hogy a BME a nyerö.de miért is? mert a dizájn egy olyan iparmüvészeti dolog, ami erösen kapcsolatban van a termeléssel.a királyul kinézö cuccokat megfizethetövé kell tenni, és ez meg olyan szempontok figyelembevételét szükségelteti már a koncepciok megalkotásakor is, ami tulmutat a "jó középiskolai tudáson". A BME-n a terméktervezösöknek tanulni kell vektoranalizist, algebrát, differenciálegyenleteket, amit még csak csak el tudnak sajátitani a kislányok, de a mechanika (szilárdságtan, dinamika), meg a gépelemek és más erősen müszaki vonatkozásu, tehát "fius" tudomány kigivást szokott jelenteni, de muszály megtanulniuk ezeket, hogy valoban megteremthetö dolgokat csináljanak, ne pedig egy csomo szépen kinézü dizájntervet, ami aztán gyárthatatlan vagy nagyon drága.persze kell olyan is, aki tisztán müvészként alkot, neki olyan is eszébe jut, ami a leterhelt müszakiaknak nem.és a kettö fuziójábol csak lesz valami izgi.
2010. ápr. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
előző válaszból azt vontam le ..hogy egy bme-s fiú meg egy mome-s kreatív lány összedolgozik, abból a legjobb tervek lesznek ?
2011. jún. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha tehetségesek, akkor igen.
2011. jún. 21. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A mome szar. Messze többet mutat magáról mint ami. 100 vagy épp 1000 diák közül 1-2 kiemelkedő munkával promotálja magát minden évben.

De gondolj bele 100/2 diák sikeres, mi van a többi 98-al? a mome nem az a hely, ahol sikertörténet írhasz. a mome az a hely, ahol reklámozhatod a mome-t, és olyat alkothatsz ami a mome bossoknak tetszik.

2015. ápr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Én jártam egy évet a BME-re (formatervező szak). Borzasztó volt. (Nem buktam meg csak szimplán szar az oktatás). Átjöttem a MOME formatervező szakára és ezerszer jobb. Itt is van fizika, műszaki rajz, áramlástan, de csak ami kell és hasznos. Viszont ami a szakhoz kell tervezés az itt sokkal erősebb.
2020. júl. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!