Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kereskedelem-marketing vagy...

Kereskedelem-marketing vagy testnevelő-ének tanár?

Figyelt kérdés
Melyiknek vagy nagyobb lehetősége később? Akármelyiket választom az állástól nem félek mivel ha jó vagy a munkádban akkor azért ha akarsz találsz állást. Fizetés miatt egyértelmű, hogy gazdaság.

2015. nov. 28. 08:14
 1/8 anonim ***** válasza:
lényegében meg is válaszoltad a kérdésedet...valószínűleg a marketingben sokkal több az előrehaladási lehetőség mint egy tanárnak...de ne azt válaszd amit mások mondanak,meg ami logikus döntésnek hangzik,hanem azt amit szívesen csinálnál egész életedben!
2015. nov. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

a marketing egy habi gazdasági szak, egyáltalán nem olyan jól fizetett, gondolom a matek annyira nem megy, ha a tesi-ének lenne a következő

a testnevelő-ének tanár egy jó szakma csak sok ilyen van sajnos, és a közoktatásban hiány inkább a reál-akármilyen szakos tanárból van

2015. nov. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elég érdekes a második válaszoló válasza. :D Kb. tükrözi a maximális hozzáértés hiányát.

Kereskedelem-marketing jó választás de csak akkor ha nagyon megy minimum 2-3 nyelv. Multinál nagyon jó fizetéssel lehet kezdeni még kezdőként is.

"Jó vagy a munkádban" --> Ezzel az a baj, hogy mindig van jobb. Ergo lehet jónak érzed magad, de majd találkozni fogsz olyanokkal akiket ha megismersz rájössz, hogy kb. sehol se vagy hozzá képest. S majd belöki, hogy Ő is ezt érzi csak egy másik ismerősével szemben. S így tovább..

"habi szak" igen azoknak akik nem igazán tudnak vele sokat kezdeni, akik nem tudják mire való a szak. Nem azért mentek oda, mert tudták mik akarnak lenni. Csak a pénz miatt, meg hogy "gazdaság" és akkor az tuti pénz.

Meg nem eléggé képzik magukat, így kikerülne az egyetemről, és kb. ugyanott tartanak csak van 1 papírjuk. Azonban nem fektettek elég időt a fontos dolgokba.

A matekról annyit, hogy van pár tantárgy ami elég szóró tud lenni, és nekem is feltűnt, hogy mi ez a maximális ellentét?

A szakot illetőleg van matek, sok jogi szabály, évente változó környezet ami megköveteli a naprakészséget, stb.

Egy tesi-ének tanár meg tipikusan az aki nem igazán ért ezekhez. Nem mondom, hogy nincs rájuk szükség de messze áll a gazdaságtól. Igazi készség tantárgyak, és te meg szembe hozod vele azt ami pontosan a szöges ellentéte.

Ha ez a 2 tantárgy megy neked nagyon jól, ne menj gazdaságira mert csalódni fogsz.

Ott nem azzal élsz meg amit az isten alapból adott neked, hanem amit magadnak szerzel meg.

2015. nov. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

figyelj 2-3 nyelvvel akkor is jó állásod lenne ha amúgy mellette nem végzed el a marketinget

ezért mondtam, hogy gazdasági habi szak, mert az


csak nem ezt a csodálatos szakot végzed és ezért véded ennyire?


hozzáértés hiánya :) aztán elmondja hosszan amit én is elmondtam egyszer...

vagy tudod a nyelveket vagy nem... tudod mit jelent a bachelor? hogy tudod kezelni a szakirodalmat egy ici-picit, de ilyen békáef bocsánat metropoliten egyéb büféfősuli papírokkal csak betanított tucatember, nem gazdasági szakember leszel

2015. nov. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem állítottam azt, hogy 2-3 nyelvvel olyan fizetést tudsz elérni mint diploma nélkül. Tény, hogy eltudsz helyezkedni, sőt a fizetés sem rossz, de egy diplomával és szakirányú felkészültséggel sokkal jobb.

A 2-3 nyelv ismerete közel sem adja azt neked, hogy értel a gazdasági részhez.

Nyelvvel maximum fordítónak, tárgyaló partnernek leszel jó, azonban azzal is sokat kell szívni hiszen hiába beszélsz valamit anyanyelvi szinten ha a gazdasághoz nem értesz. Egy példa: A magyar emberek is beszélnek magyarul, mégse értik a gazdasági dolgokat. Nem ismerik a kifejezéseket, stb. így egy olyan szférába ahol kell a magyar nyelv, azonban a gazdasági szakismeret is elvéreznek.


Ha pedig ennyire érdekel nem a fent említett szakon vagyok, hanem pénzügy és számvitelen.


Vagy tudod a nyelvet vagy nem.. :D :D Az, hogy tudod a nyelvet közel sem elég minden szférában. Számos helyen keményen megkövetelik, hogy a gazdasági nyelvet tudd. Számos tárgyalópartner, amerikaiak-németek örömmel használják a szakszavakat, és hiába hallod mit mond ha nem érted a szó jelentésést.

Mintha magyarul mondanának neked 1 mondatot, amiről tudod, hogy magyarul van, sőt majdnem minden szavát már hallottad valahol, de mégse tudod elmondani mit jelent a főnöködnek, se saját magadnak.


A tucatember meg kinek mit jelent. Nem a papír határozza meg az embert, de ha már ott vagy kapsz egy képet a gazdaság világáról. Jobban eltudsz merülni benne, és valaminek a mesterévé válhatsz.

Felesleges a vita, mivel Te azt feltételezed, hogy aki ezt a szakot elvégzi csak végig suhan rajta, és bumm. Én pedig látom, hogy van pár olyan diák is aki komolyan veszi/vették, és ugródeszkának használják.

S az eredmény, hogy már a gyakorlat alatt közlik velük, hogy továbbra is szükség lenne a munkájukra, bruttó 350-ért.

2015. nov. 28. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ezek az életből vett példák :)...


Szerinted majd arra hivatkozva, hogy van egy diplomád meg nyelvtudásod majd te fogsz beszélgetni miszter amerikaival meg herr némettel olyan kérdésekben ahol nincs pardon? 20 év tapasztalattal. Ha eljutsz odáig, meg a pozícióig. De akkor hol lesznek már a papirosok, meg az ifjúság...


A valóságban a cégek úgy épülnek fel, hogy azt feltételezik a tucatalkalmazottaktól, hogy totális idióták. Ezért van az, hogy elég sok excelt tologat mindenki, ami úgy néz ki ahogy a szabványban meg van határozva, és gyakorlatilag bolondbiztos. Betanítanak és onnantól annyi volt.

Hogy te majd az egyetemen "mesterévé" válasz a számvitelnek :)... Majd ha meglesz az első munkahelyed, akkor majd meglátjuk egyáltalán tudod-e értelmezni a szabványt. Köze nem lesz az évekig gyakoroltatott dolgokhoz.


A diploma csak egy beugró. A gazdasági szektorban elég sok az akármilyen diploma diplomás állás, ami valljuk be nem sok szakirányú tapasztalattal kecsegtet. Mondom, szabványok.

A könnyedén kreatívan sok pénzt logisztika HR marketing meg a többi szakmai része meg már olyan régen telített, hogy el sem tudod képzelni.


bruttó 350 meg álomvilág kategória kezdőként, ilyesmi állásokban bruttó 250 sokkal reálisabb


egyébként ahol dolgozol majd nem csak gazdasági, hanem egyéb szakszavakkal is szeretnek majd dobálózni

magyarországon a két húzóágazat a telekommunikáció és a gépgyártás

mennyire értesz szót egy villamosmérnökkel?

ha ilyen helyen dolgozol pont annyira fogsz amennyire kell, de nem kell majd kirchoff törvényt felirni semmire, mint ahogy másoknak sem kell majd nagyon belemászni a gazdaságos szakszavakba ahhoz hogy felfogják miről makog a másik

2015. nov. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Igen, en is bevallom, hogy nem egy terulet a ket szakma. Regebben kozelebb alltam a gazdasagihoz, aztan 1eve fel evig keszultem az egyetemre de elszamoltak a pontomat es 5 ponttal lecsusztam a tesi enekrol. Gobdolkodtam h ez biztos nem veletlen es en nekem lehet h megsem ez valo, hiszem sosem ragaszkodtam ugy ezekhez mint ahhoz h mindig magamban bizzak es azt erjek el amit csak tudok. Ezert most ujra szeretnek erettsegizni es felvetelizni a kermarkra, mert en hiszek benne, hogy tobb lehetoseg es nagyobb elorelepes van benne, holott edesapam is uzletember. Nem vagyok az az atlag aki mindennap 1helyre szeretne bejarni dolgozni, mindig 1-2-ig es mindig ugyanazt csinalni. Szeretem a valtozatossagot es ami a legfontosabb, a kihivast! Hiszen ez motival es igy erek el a sikerig. Igen, lehet h mindig lesz jobb, de magamhoz merten kell jobbnak es jobbnak lenni amiben csak tudok, es nem pedig a masikkal foglalkozni. Nem azt mondtam h a legjobb akarok lenni, mert az unalmas. Hoppa, kicsit hosszura sikredett de koszonom szepen a valaszokat!
2015. nov. 30. 22:38
 8/8 anonim ***** válasza:
Ne legyél tanár!!
2015. dec. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!