Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan lehetne hatékonyabban...

Hogyan lehetne hatékonyabban tanulni a történelmet?

Figyelt kérdés

Mindenből színötös vagyok.

A történelem tantárgy tanulásával azonban az utóbbi időben meggyűlik a bajom. Már lassan 4 leckével leszek lemaradva.

Egyszerűen ha leülök nem tudok odakoncentrálni, túl hosszúnak tűnik, fáradt vagyok hozzá, és nem tudom visszamondani. Magyarból, kémiából, ilyenekből ha nehezen is, de megy a magolás, töriből nem tudom. Hiába értem meg, ha nem magolom elfelejtem. Van ugye az a módszer, hogy aláhúzzuk, kijegyzeteljük, nos, én sosem tanultam úgy...

Mit tehetnék, hogy megint menjen?:S


2012. febr. 23. 18:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"Magolás" helyett:

Próbálj a kulcsszavakra koncentrálni, 1-1 kulcsszóhoz pedig gyűjtsd ki a hozzá kapcsolható eseményeket, mondatszerkezeteket vázlatszerűen.

Hangosan mondd fel, hogy ne csak vizuálisan, hanem auditív módon is könnyítsd a felidézést.

Reggel 5-10 percben újra nézd át.

A nehezebb fogalmakat írd ki az ágyad fölé-, a fürdőszobába-, a bejárati ajtóra-, a konyhaablakra-, stb, stb. nagyobb méretben, ragasztós gyurmával rögzítsd, így helyzethez kapcsolódóan más módon is rögzítheted.


A vasszinted rendben van? Mert a vashiány is tud , figyelem-,koncentrációs problémákat okozni.

2012. febr. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A töri szerintem pont nem az a tantárgy amit be lehetne magolna. Vagyis belehet,de azzal jól megbonyolítod a tanulást.

Én törit mindig úgy tanultam,mintha irodalomból szövegértést csinálnék. Elolvasom és megpróbálom visszamondani,összefoglalva,hogy mit olvastam. Ilyenkor nem az a célom,hogy tudjak mindent,minden évszámot stb. csak,hogy tudjam magát a történetet.. elolvasom mégegyszer akkor megpróbálom kicsit pontosabban mondani és harmadjára is elolvasom akkor pedig évszámokkal-helyszínekkel együtt..

Nameg sokat jelent,hogy jó tanárom van és ha figyelek órán akkor megvan a tudás hát 40-50%-a..


Próbáld úgy felfogni,mintha egy mesét,könyvet olvasnál. Nekem bejött.15l

2012. febr. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogd fel ami oda van írva, és ne bemagold. Képzeld el amik történtek, és úgy könnyebben megjegyzed. Lehet hogy csak nekem van ilyen jó agyam, de én ezzel a módszerrel írok mindig (majdnem) hibátlan dogát. Múltkor is egy egész fejezettel le voltam maradva, de elolvastam és ötöst írtam, enyém lett a legjobb az osztályba a témazáró. :D Csak az évszámokkal gyűlik meg a bajom. :/ Ne bemagold, logikusan gondold át, hogy mi miből következik stb... szerintem a töri egy tök logikus tantárgy. :) (igen én mindent így közelítek meg, logikusan)
2012. febr. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, nekem valamennyire az segített(még így is kicsit nehézkes), hogy kiemeltem szövegkiemelővel a lényeget, nevek, évszámok színessel vannak írva, így jobban belevésődnek az agyamba. De azért engem is érdekelnének a tanácsok:/
2012. febr. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Érettségi elöt rengeteg történelmi musort néztem a TV-ben. Rengeteget tanultam belöluk és sokkal jobban megmaradt bennem. És jobban átláttam, megértettem.
2012. febr. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Magolni én se tudok (semmiből) oda figyelek az órán de itthon csak az írásbelit tanulom meg.

Az átlagom 4.7. :)

2012. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, ostobaságnak fog tűnni amit írok, az is.

Amit nehéz megtanulni, abból legjobb viccet csinálni. Pl. a nevekhez asszociálj valami humoros dolgot. De olyat is lehetne, hogy pl. tetszőleges spontán dallammal elénekled a lecke szövegét, vagy ismert dal dallamára próbálod énekelni és ezt felveszed és visszahallgatod. Ha valami hangszeren tudsz játszani, kísérheted magad is hozzá, persze nem kell profin, hanem ahogy sikerül. Másik lehetőség, ha pl. politikusok vagy egyéb emberek hangját utánozva olvasod fel magnóra a leckét. Én az utóbbit játszottam haverokkal egyszer évekkel ezelőtt, azóta is emlékszem arra a szövegre.

Oké, ez igen nagy őrültség, de hátha valamit tudsz belőle hasznosítani. A törit amúgy sose szerettem, az évszámokat legjobb lenne pl. akár számológépbe, akár telefonba beütni, mert úgy könnyű megjegyezni a számokat, ahogy beüti az ember. De idegennyelv tanulással is lehet párosítani a dolgot, így a tanult idegen nyelvekre is lefordíthatod az évszámokat.

Amúgy meg egyszer úgy ahogy, lefordítottam idegen nyelvre a törilecke egy részét, na arra a pár mondatra nyomokban ma is emlékszem, és órára is csak azokra a mondatokra emlékeztem.

Amúgy ha szereted az idegen nyelvet, néhány kifejezést megnézhetsz akár töriből, akár más tárgyból, hogy van azon a nyelven, azzal is jobban rögzül.

Remélem, segítettem valamit.

2012. febr. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Érettségin borÍtékba egy 10 es és minden fasza tanulni se kell😂😂
2022. máj. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!