Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2 szak párhuzamos végzése....

2 szak párhuzamos végzése. Így van értelme?

Figyelt kérdés
Jelenleg másodéves vagyok az ELTE matematika alapszakon. A jövőmet erősen meg szeretném alapozni, és úgy gondolom már ez a diploma is elég "erősnek" számít. Azonban egyre jobban kezdem megszeretni a programozást, itthon is sokszor tanulás utána szabadidőimben foglalkozok vele. Szerintetek mennyire lenne értelme a matematika szak mellé felvenni a programozó informatikus szakot. Kitartással nincs gond.
2015. nov. 30. 09:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Mindenképp jó párosítás. Ha bírod szellemileg, fizikailag és anyagilag is, akkor csak biztatni tudlak.
2015. nov. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem sok értelme mind a kettő megcsinálni. A PTI-n is elég kemény matek, akkor viszont mi értelme van a matematika szaknak?


Ez olyan, mintha egy vegyész szeretne még vegyészmérnök képzést is elvégezni. Szép és jó, de akkor kár volt külön a vegyészt megcsinálni.


Persze, mivel párhuzamosan csinálnád, lényegében az összes matekos tárgyat kapásból el tudnád fogadtatni a PTI-n, és maradnának a programozási tárgyak, amikbe valószínűleg nem fogsz belehalni. Mivel ennek a szaknak az igazi erőssége a matek, nem véletlenül a TTK-ból vált ki a kar, és nem véletlenül hívták még pár éve programtervező matematikusnak a képzést.

2015. nov. 30. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen ezen gondolkodom, hogy azért a 2 szak tematikailag nagyban hasonlít, mert is tanulunk sok infót, és az ik-sok is rengeteg matekot. De szerintem van létjogosultsága a dolognak és hasznos lenne. Szóval ha jövő félévben is sikerül minden tárgyam akkor szerintem megpróbálom
2015. nov. 30. 19:21
 4/4 anonim ***** válasza:

Megpróbálhatod. Amíg nem végezted el az első szakodat (matek) addig tudtommal végezheted állami ösztöndíjason a proginfót is, amíg kitart a 12 állami féléved. Ha mákod van, akkor csak 1-2 félévet kell majd fizetősön csinálnod.


Amúgy igazából a programtervező informatikus képzés nagy része matematika, pláne az ELTE-n (ennek a szaknak az elődje a "programozó matematikus" képzés volt), szóval szerintem elméletben nem sokkal járnál jobban ezzel a kettővel együtt, mintha csak a proginfót végeznéd el, gyakorlatilag viszont jól fog kinézni az önéletrajzodban.

2015. dec. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!