Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A természetvédelmi mérnök...

A természetvédelmi mérnök mennyire büfé szak? Van értelme ide menni? Esetleg a vadgazda mérnök?

Figyelt kérdés
Nem tetszik a szak amin vagyok jelenleg, és szeretnék váltani újrafelvételizéssel. Érdemes ezek valamelyikére jelentkezni? Elhelyezkedéssel kapcsolatban mik a tapasztalatok? A gödöllői SZIE-n gondolkoztam iskola szempontjából

2015. okt. 10. 23:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Ezek komoly alkalmazott természettudományi szakok.


A SZIE MKK egy tényleg kiváló kutatókar, sok rokon szakkal, nagy kurzuskínálattal, sokféle továbblépési lehetőséggel.


Természetvédelmi mérnökire akkor gyere ha elhivatott vagy a természetvédelem iránt.

A vadgazda is jó, kicsit agrárosabb szak.

Jó még a környezetgazdálkodási agrármérnök is.

2015. okt. 12. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Olvastam, hogy a vadgazda inkább állatosabb, a természetvédelem inkább növényesebb. Ha engem inkább az állatok érdekelnek, akkor egyértelmű hogy a vadgazdára kéne mennem?
2015. okt. 12. 11:51
 3/8 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen egyértelmű, bár van némi igazság benne.

A vadgazdák a vadászható emlősökkel és madarakkal foglalkoznak elsősorban, de az élőhellyel is.

A természetvédelmi mérnök az ökoszisztéma egészével foglalkozik, amiben az élőhely szerepe is jelentős.

2015. okt. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

A SZIE gödöllői részéről enyhe túlzás azt állítani, hogy komoly.


Ha jót akarsz magadnak nagy ívben elkerülöd, elhelyezkedni szinte esélytelen, ha csak nincs ismerősöd valamilyen cégnél, szervezetnél, aki be tud tenni valahova.

2015. okt. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
69%

Szia! Én egy éve hagytam ott a természetvédelmi szakot a SZIÉ-n, mert minden reményem elúszott vele. Ahogy teltek az évek (3 évet húztam le), egyre inkább csökkent a lelkesedésem, de nem csak nekem, a többieknek is. Sajnos a tárgyak feleslegesek, a latin neveken kívül nem sok mindent tanulhatsz meg, elhelyezkedésről pedig csak akkor álmodj, ha vannak kapcsolataid. A lediplomázott szaktársaim kínai büfében, könyvtárban, meg hasonló helyeken güriznek, a diplomájuk arra volt jó, hogy kitegyék a falra. Több tanárral és külsős szakemberrel is beszélgettem, egyáltalán nem értik a TV szak célját és értelmét, mivel nincs szükség ilyesmire itthon (sajnos tényleg nincs, az a pár természetvédelemben dolgozó ember sem TV-t végzett...).

Hatalmas hiba volt ide jelentkeznem, rengetek pénz és idő ment ki a kukába kb. A hasonló szakokról ugyanezt tudom elmondani, nem adnak rendes képzést, csak azért vannak,hogy a naiv diákok perkáljanak. Nem tudok mást elképzelni, csak azt, hogy ezek a felesleges szakok azért vannak, hogy innen-onnan folyjon a lé. Neked nem sok hasznod származna belőle.

Jóindulattal mondom, hogy azonnal keress más szakokat, a biológus például nagyon jó esélyekkel indulhat (de én másik sulit tanácsolok, a SZIE leadta a szintet, hiába fáj neki...)

2015. okt. 18. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én őszintén mondom, hogy a SZIE MKK a legjobb hely ma, ha valaki az alkalmazott biológia-ökológia, agrártudományok, környezettudományok területén szeretne bármit is kezdeni.


Ezek persze olyan területek, ahol a csak BSc-t szerzők és pláne a BSc-t is abbahagyók negatív véleménye nem igazán mérvadó, mert ezek alkotó műveléséhez a következők kellenek:

--MSc és PhD is (vagyis teljes egyetemi képzés),

--szakirodalom olvasásra és nemzetközi szakmai kommunikációra alkalmas angol nyelvtudás,

--olyan szakmai publikációk amik hitelesítik, hogy valamihez valóban értesz. (Ezt lehet az MSc és PhD alatt megszerezni.)

--hazai és nemzetközi szakmai kapcsolati tőke (Ez az amit szintén MSc és PhD alatt megszerezni, Erasmusszal, konferenciákkal, nemzetközi projektekkel.)

2015. okt. 19. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szerintem keress fel a neten néhány végzőst, ők hiteles képet tudnak adni. Nem hiszem, hogy a SZIE egyik bérence, aki minden hasonló kérdésnél felbukkan, és tűzzel-vassal védi a már halovány SZIÉ-t, objektív módon tudna neked képet adni.

Az egyetlen jó kar, az Állatorvosi is minden évben megpróbál kiválni, ez azért beszédes.

Mindenképp keress hallgatókat, vagy tanárokat, és ne a honlap szövegéből indulh ki, mert az sima blabla.

2015. okt. 19. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem, akkor nem valószínű hogy megéri ide menni. Köszi a válaszokat! :)
2015. okt. 24. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!