Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 350 pont mire elég az ELTE...

350 pont mire elég az ELTE viszonylatában? Többi lent.

Figyelt kérdés
Kihagytam egy évet, -mindegy miért- és eddig 350 pontom van. Szerettem volna oda menni, de nézegettem a pontokat és elég magas :/ Szabad bölcsészet volt az eredeti cél. Tudnátok mondani valami szakot, amire elég lenne a pontom ott? Jövőre persze..

2015. dec. 2. 00:42
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy 406 pontom lenne, mert van egy 96%-os etikám, viszont az nem játszik sehol az eltén ha jól tudom/ tudjuk :/
2015. dec. 2. 01:01
 2/6 anonim ***** válasza:
hát ELTE-IK-Programtervező informatikusnak bekerülnél/tél volna, bár gondolom nem ez a fő érdeklődési köröd..
2015. dec. 2. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%
A TTK bármely szaka szívesen fogadna.
2015. dec. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Erre a kérdésre gyakorlatilag lehetetlen válaszolni.


Egyrészt, az oké, hogy szabad bölcsészetre mentél volna, de mi jöhet még szóba? Mert lehet ajánlgatni az IK és a TTK informatikai meg természettudományos szakjait (ezekre könnyű bejutni), de hát nem tudjuk, hogy az téged érdekel-e.


Másrészt, az egy dolog, hogy szabad bölcsészetre 350 pontod lenne, de mivel a pontszámítás szakfüggő, érdemes lenne tudni, hogy milyen érettségikkel rendelkezel. Az IK-ra és a TTK-ra a matekon kívül kell még egy reálos érettségi, szóval hiába könnyű bejutni, meg még esetleg érdekel is, akkor sem biztos, hogy csont nélkül meglesz.

2015. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Etika: 96%

Emelt töri: 82%

Magyar: 68%

Angol: 33%

Matek: 60%


természet t. és infó nem érdekel, egyedül a humán.

2015. dec. 2. 08:56
 6/6 anonim ***** válasza:
75%
Először kalkuláld bele, hogy kell középfokú nyelvvizsga a diplomához. Az a 33% angol eléggé harmatos. Használd ki az évet és tegyél le egy középfokot mert hidd el, egyetemen ilyen nyelvi készségekkel nem lesz rá időd.
2015. dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!