Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ezt megteheti a tanarom?

Ezt megteheti a tanarom?

Figyelt kérdés

Hétfőn voltam uszoedzsesemen es hat eleg figyelmetlen voltam. Nekimentem az ajtonak ugy hogy a kilincsbe jol bevágtam a kezem. Fejjel nekiusztam a falnak. A rajtkobe belevágtam a kezemm... Meg sorolhatnám milyen dolgokat csinaltam a fáradtságtól es a figyelmetlensegtol. Na szoval a lenyeg hogy ma volt tesi órán. Rovid ujjú póló volt rajtam. Es a kezemen a kilincses eset meglátszott kb 200 ft-os átmérőjű lilás zöldes folt man a kezemen. Erre a tesi tanár elkezdte mondani a tobbi gyereknek es mutatni a kezem hogy engem vernek otthon. Pedig egyaltalan nem. Es mondtam is a tanárnak hogy a kilincs volt erre meg csak röhögött hogy nem lehetett a kilincs hanem vernek engem a szüleim. Es raadasul ketto osztály volt osszevonva az enyem meg egy alattunk járó. Szerencsere csak lányok hallottak ezt es lattak. Es az én osztálytársaim tudjak az igazat mert nekik meséltem is hogy milyen szerencsétlen voltam hétfőn. De a masik osztályból a lányok nem tudjak. Es nem szeretnem hogy a szuleimnek meg nekem kellemetlensegunk legyen emiatt az eset miatt.

A masik eset a matektanarom. Mindig ha kell ha nem ha látja egyik lany osztalytarsamon ha fáradt szomoru... Akkor odamegy hozza es meg simogatja az arcat vagy a homlokát... Es mind ezt a folyosón minden gyerek előtt. Es ez is olyan kellemetlen mindenkinek. Es engem pl ma is megsimogatott. Pedig nem szeretne senkise.

Gondolom nincsen egyik tanárnak se hozza semmi joga hogy ilyeneket csináljanak a gyerekekkel. Ja es mind a ketto ferfi tanar. 14/L (Bocsi hogy hosszu lett)



2015. dec. 3. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Az első eset tényleg rosszul sült el, de a tesitanároknak valóban figyelniük kell a bántalmazás jeleire, hiszen ők látják legtöbbször rövid ruházatban a diákokat (és a bántalmazott nagyon gyakran talál ki meséket a sebeiről). Ettől függetlenül, azonban nem kellett volna mutogatnia, közszemlére tennie.


A második esetben azonban nem látok semmit. Egyszerű kedvesség, csak a mai tiniknek ez már ciki meg gáz.

2015. dec. 3. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Es ismeri is a szüleimet, hogy ok meg egy ujjukat sem emelnek ram. Nem ertem.
2015. dec. 3. 21:26
 3/4 Tom Benko ***** válasza:

1; Kicsit durva, lehet, hogy humorizálni próbált. De amúgy tényleg figyelemmel kell lennie ilyenekre, csak éppen nyilvánossá nem teheti. Ha nem tetszett, nem esett jól, szólj neki.

2; Néha félreérthető, de alapesetben ne tulajdonítsatok neki sokat.

2015. dec. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az elso eset fura es sztem ha komolyan gondolta h bantalmaznak akk sem lett volna nyilvanosan mondania mert az ugy megalazo lehet neked, legjobb esetben is csak ugy erdemes felhoznia a temat ha kettesben vagytok.

A masodik eset ink vicces, egyreszt mert a tanar azt hiszi h ezzel segit masreszt mert ti annyira sok sorozatot neztek h ha egy ferfi tanar megsimogaja egy diaklany arcat akk mindjart tuldramatizaljatok. Nekem a toritanarom konkretan hagyta h sirjak a vallan pedig ferfi es fiatal. Nem kell komolyan venni

2015. dec. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!