Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Amerikában magyar diplomával?

Amerikában magyar diplomával?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel a színészet (SZFE-t céloztam meg) és egyetem után szeretnék amerikában színész lenni. Magyar diplomát elfogadják? Mi más kell még hozzá? Angollal nincs bajom, egy évig voltam Kansasben, akcentusom sem vészes. Bunkok kíméljenek :))

2015. szept. 13. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Igazából én úgy tudom, hogy a diploma tökmindegy, mármint a színész szakmában. Castingok vannak kint, amire jelentkezni kell, aztán vagy beválogatnak, vagy nem. A legnagyobb nevek is castingra járnak.., van olyan színész is, aki dollárdmilliárdos és még csak le sem érettségizett, tehát ha mozifilmekben akarsz szerepelni, akkor aztán ugyan mindegy, hogy SZFE-re vagy a Yale-re jártál.

Csak színházakba (társulatba való csatlakozáshoz) kérnek végzettséget.

2015. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igy van ahogy az elso irta. Az amerikai szineszek 90%a nem vegzett szineszi iskolat.

Sokan jartak ilyen-olyan kepzobe, improv osztalyba, de kifejezett szinmuveszeti egyetemet/foiskolat nem vegeznek, mert ez nem olyan mint az orvosi palya, ahol papirral bizonyitod, hogy ertesz a szakmahoz.

Itt beallitanak a kamera ele, elmondod a monologodat es vagy kellesz nekik, vagy nem. Tesznek ra hogy van diplomad vagy sem!


Melegen ajanlom az USA bevandorlas/zoldkartya temaban feltett tobbmillio kerdest amik azt targyaljak hogyan lehet legalisan az USAban maradni. A szineszpalantakra sem vonatkoznak mas torvenyek. Ha itt akarsz elni akkor zoldkartya, munkavallaloi vagy tanulovizum kell. Persze tanulovizummal nem fogsz tudni dolgozni.

Hogyan lehet ezeket megszerezni? Mint irtam, a tobb1000 kerdesben megtalalod a valaszt, illetve ha tenyleg olyan jo az angolod, akkor uscis.gov

2015. szept. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!