Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyik szakot éri meg legjobba...

Melyik szakot éri meg legjobban elvégezni most, ellentétben azokkal amiket a hírek mondanak?

Figyelt kérdés

Olvasok eduline-t, illetve különböző oldalakat, és ott mindig az kerül kihirdetésre, hogy a TTK-n órási hiány van már most. De egy matek-fizika-biológia és főleg földrajz vagy földtan diplomával, sok jövőt nem látok :(

Legfeljebb a kémia, de ott meg annyit kell tanulni, hogy gyakorlatilag olyan tekintetben nem éri meg, hogy ''élni'' is tudjon az ember. Tehát a ''megéri'' kérdésemet én úgy értem, hogy megéri, mert az adott szak fontos és hasznos, ugyanakkor némi szabadidő is adódik egyetem mellett (diákmunka + egyéb képzés) de mégsem levelezős szak. Ki mit javasolna? előre is köszi a válaszokat :)



2015. dec. 8. 07:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Mit akarsz kezdeni az életeddel? Ahhoz érdemes iskolát választani.
2015. dec. 8. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az már rég rossz, ha valaki a diplomától várja a csodát, kivéve, ha orvos, mérnök, vagy jogász, mert azok olyan hivatások, amelyeket csak diplomával végezhetsz, de sokan azt hiszik, hogy a diploma a garancia a megélhetésükre, pedig a kapcsolatteremtés, és a valós tapasztalatok, amiket nem egyetemen tanulsz, azok is felérnek az egyetemi végzettséggel sőt. A nyelvtanulás szintén, minél több idegennyelvet beszélsz, annál több a lehetőség. Én is TTK-s szakra jelentkezek amúgy, de nem azért, mert azzal szeretnék mindenáron elhelyezkedni, hanem mert érdekel, de nem ettől jön a csoda, hanem attól, hogy kipróbálod magad sok helyen, és sok mindenhez értesz. Sokan üzletemberek, vállalkozók, akiknek nincs egyetemi végzettsége sokra vitték egyetem nélkül is. A diploma csak eszköz, semmi más. A kivételeket már kifejtettem, de szerintem ez így van.
2015. dec. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

ezek kivételes példák, én nem a csodákat keresem.

nem értek egyet a válaszoddal, de köszönöm.

2015. dec. 8. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!