Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ott hagyom az egyetemet,...

Ha ott hagyom az egyetemet, és állami ösztöndíjas vagyok, akkor ki kell fizetnem az eddig képzés költségét?

Figyelt kérdés

Tehát mondjuk két évet jártam egyetemre, ha kiiratkorom akkor azt a kb 120ezer/félév költséget amit így az állam állt vissza kell fizetnem?


Ha igen, akkor is, ha egészségügyi okok miatt nem tudom folytatni?



2015. dec. 8. 15:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Általában véve igen, vissza kell fizetni az állami ösztöndíj összegét, ha nem szerzel diplomát - ha otthagyod, akkor már értelemszerűen nem tudsz. De nem az egészet kell fizetni, csak a felét.


Vannak mentesítő körülmények. Amikor az OH határozatot készhez kapod, akkor tudsz különböző kérelmeket beadni. Az OH pedig majd legkorábban a kiiratkozást követő 1 év múlva küld ilyen határozatot, mert addig arra vár, hogy új képzést kezdj (ugyanis az 1 éven belül teljesen mentesítene a fizetés alól).

2015. dec. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha 1 félévnél jártál többet valahova,akkor igen, ki kell fizetned az elhasznált féléveid költségének a felét. Azonban ha a kiiratkozás után 1 éven belül beiratkozol egy másik egyetemi szakra és azt a képzési idő másfélszeresén belül elvégzed,akkor az előző szakodon elhasznált féléveket nem kell kifizetned. Szerintem csak súlyos betegség esetén nem kell visszafizetned ilyen esetben. Amúgy meg is kérdezheted a felvi jogászt, ott szoktak ilyen kérdésekre válaszolni.
2015. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy jelenleg nem elérhető a felvi jogász :\
2015. dec. 10. 23:26
 4/4 A kérdező kommentje:
De köszi a választ egyébként!
2015. dec. 10. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!