Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikek a legkönnyebb szakok...

Melyikek a legkönnyebb szakok az egyetemeken/fősulikon?

Figyelt kérdés

Hol a legkisebb a hatjás, hol van a legtöbb szabadidőd?


Nem arra gondolok azért, hogy semmit nem kell csinálni, csak olyanra ami kicsit lazább, nem annyira nyomulós mint a műszaki képzések péládul.


Jelenleg 24 évesen még mindig kamaszkoromat élem, és muszáj még pár év, hogy a felelős felnőtt életben el tudjak helyezkedni, úgyhogy csak azért gondoltam, hogy beiratkoznék valahová, aztán közben kitalálom mi legyen és mégis szerzek valami papírt.



2015. dec. 8. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:
80%
LOL
2015. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%

Őszintén szólva semmi értelme. Attól nem leszel felnőttebb, hogy diplomát szerzel, és teljesen felesleges pénzt és időt pazarolni valamire, csak azért, hogy addig is csinálj valamit és majd közben kitalálod, mi legyen. Az sem biztos, hogy megszerzed a papírt, mert hiába van mondjuk egy könnyebb szak, nem biztos, hogy végig tudod csinálni nulla motivációval és érdeklődéssel a terület felé. És ha mégis megszerzed a papírt, mire mész vele, ha esetleg nem is akarsz ezen a területen dolgozni, vagy nincs mögötte valódi tudás?

Látszik, hogy még mindig kamaszkorban vagy, bár az a helyzet, hogy a kamaszok nagy része érettebben gondolkodik a jövőjéről és a tanulmányairól.

2015. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Nincs ebben semmi rossz, ha van rá lehetőséged. Szerintem egy alap gazdasági szakon nem kell szétfeszíteni magad és még valami hasznosat is tanulsz amire későbbiekben még építkezni is tudsz.

Magyarországon nem igazán van a többségnek arra lehetősége, hogy csak úgy lógjanak a levegőben felsőoktatásban, a legtöbben célirányosan tanulnak tovább, legalábbis így hangoztatják. Régebben amikor még jobban támogatta az állam a továbbtanulást és nem kellett félni a visszafizetéstől akkor többen "lazultak".

Több fejlettebb országban azonban semmi különös nincs abban, ha az ember nem piacképes szakon, cél irányzottan tanul tovább. Sokkal rugalmasabb a tanmenet (pl. USA) stb.


Szerintem ebben semmi kivetnivaló, ha van rá lehetőséged akkor szerintem vágj bele. Ha nincs más terved akkor nincs is mit veszítened, csak használd ki tényleg a lehetőségeidet a fősulin (ismerkedés, ismeretszerzés, szemlélettágítás, külföldi tanulás stb.).

2015. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
12%
Igen suli, ha Budapesten tudsz továbbtanulni akkor például BGF vagy BKF gazdálkodás és menedzsment.
2015. dec. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

BGF - gazd. menedzsment ponthatára az elmúlt években 450 pont felett volt.

Ezt a teljesítményt hobbiból nem lehet csak úgy elérni, főleg nem azért, h valaki szórakozásból elmenjen a felsőoktatásba....

Ezt én nagyon nem értem ne haragudj. Mindenkinek a saját szakja a legnehezebb és bizony, hogyha nem érdekel az adott terült szenvedni fogsz vele..

Abszolút felesleges az ilyen, főleg, hogy a diplomád nem fog csak úgy az öledbe pottyanni...


Hogyha még nem tudod, hogy mit kezdj magaddal, de szeretnél komolyabban tanulni valamit menj felsőoktatási szakképzésre.

24 évesen meg próbálj meg felelősen gondolkodni és valami tervet felállítani, hogy mi is az az élet és hogyan kéne élned.

2015. dec. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

3-as: beletrafáltál! Pont ezért akarok fősulira menni, új emberekkel megismerkedni, új élményeket szerezni. Nem vagyok az a fajta, aki már gimi negyedikben remegve parázott mint Malacka a Micimackóból, hogy "úristenmileszbelőlem". Okos vagyok, kulturált, jó a memóriám, valami csak lesz belőlem majd. Két emelt érettségim is van, magyar-angol.


Egyébként inkább humán szakok érdekelnének, (ami nem tanár, anyám az, senkinek nem kívánom) ahol sok a matek, ott nem lenne nagy sikerem. :D

2015. dec. 10. 20:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!