Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELMÉLETBEN el lehetne végezni...

ELMÉLETBEN el lehetne végezni az általános orvosit (12 félév) vagy fogorvosit (10 félév) kevesebb idő alatt is?

Figyelt kérdés

Nemrég a hvg.hu-n olvastam, hogy néhányan, más szakra járók ezt meg tudták oldani valahogy.


Természetesen csak elméleti szinten érdekel a kérdés, hisz orvosin gyakorlatilag ez szinte kivitelezhetetlen :D



2015. dec. 9. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Igen. Ha mindened megvan, és mindent a feneked alá tolnak. Már bocsánat.

Én anno az orvosiba úgy kezdtem bele, hogy csak és kizárólag a gyakorlatok nagy részére mentem be, (a többi időben dolgoztam), mellette volt még egy halom munka is, így sokszor éjjel is melóztam, tehát nem lehetetlen.


Orvosin csak az a baj, hogy nem tudod tömbösíteni az óráid.

Tehát nem lehet olyan, hogy hétfőtől-csütörtökig tovább maradsz, aztán a pénteked szabad (lásd a "legkeményebb" jogi kar).

Hanem pár órád szabad napközben, majd újra jön egy gyakorlati óra.


Mivel nekem szövegeket kellett gépelnem, így 2 óra között, illetve az előadások alatt a számítógép teremben ezt megoldottam.


De mivel az orvosi csak és kizárólag nappali van Magyarországon, így ahhoz kell igazodni.

A fogorvosit nem tudom.

Bár kb. értelmetlen e kettő szak így együtt.

2015. dec. 9. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Minden szakot el lehetne végezni kevesebb idő alatt. Elméletileg annyi idő alatt tudnád elvégezni, amennyi ideig tart a leghosszabb egymásra épülő "tárgysorozat". (Tárgy1-Tárgy2-Tárgy3 --> 3 félév)


Az operatív tantervek csak "ajánlások", nem kötelező úgy végezni a tárgyakat, ahogy ott vannak. 100%, hogy a példában szereplő két szakot is el lehet végezni hamarabb mint az operatív tanterv előírása. Nem kell sokat kutakodni hozzá a neten, hogy az ember tizenéves orvosi diplomásokat találjon.

2015. dec. 9. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Orvosit nem igazán lehet (gondolom a másikat se, csak ahhoz nem tudok példát írni), nagyon egymásra épülnek a tárgyak, elég hosszú az előző által említett tárgysorozat. :) Pl. itt van egy:

1. félév: Anatómia I.

2. félév: Anatómia II. előfeltétele Anatómia I.

3. félév: Anatómia III. előfeltétele Anatómia II.

4. félév: Anatómia IV. előfeltétele Anatómia III.

5. félév: Kórélettan I. előfeltétele Anatómia IV.

6. félév: Kórélettan II. előfeltétele Kórélettan I.

7. félév: Farmakológia I. előfeltétele Kórélettan II.

8. félév: Farmakológia II. előfeltétele Farmakológia I.

9. félév: Belgyógyászat IV. előfeltétele Farmakológia II.

10. félév: Belgyógyászat V. előfeltétele Belgyógyászat IV.

A 11-12. félév meg a szigorló év, ott más a rendszer, több hetes letöltendő gyakorlatok vannak 1-1 tárgyból és utána szigorlat. Bevallom, nem tudom, hogy van pontosan a rendszer, de valószínűnek tartom, hogy itt se lehet (elméletben se) gyorsítani vagy egyszerre végezni egy korábbi félévvel.

2015. dec. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Igazából dékáni vagy valamilyen fejes engedélyével lehet párhuzamosan is vinni egymásra épülő tárgyakat. Láttam már erre példát, mondjuk nem orvosin, mert nem oda jártam.


Azzal sem vagyok mondjuk tisztában, hogy minden orvosi szakon megvan ez a 10 egymásra épülő tárgy. Más szakok esetében van valamilyen szinten szabadsága az egyetemnek a tárgyakkal kapcsolatban, itt nem tudom, hogy van.


Nem kötekedek amúgy, csak próbálom keresni a kiskapukat, mert biztosan vannak olyanok akik elvégezték előbb.

2015. dec. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen, tényleg igazad van, külön engedélyekkel biztos sok mindent ki lehet kerülni, kiskapuk mindig vannak...

A többi orvosin én se tudom, hogy van a rendszer (ezt akartam is írni, csak végül lemaradt, a fenti a Semmelweis), de az biztos, hogy ott is eléggé ragaszkodnak a mintatantervhez, és azt ezzel a "minden épül mindenre" módszerrel lehet kreditrendszerben megoldani. Amiket fent írtam, azoknak a tárgyaknak (a későbbieknek főleg) 3-4 előfeltétele van, úgyhogy többféle sorozat is kijön, szerintem a többi egyetemen is össze lehetne állítani ilyeneket, nem hiszem hogy csak a Semmelweis csinálja ezt (de ki tudja, most nincs kedvem utánanézni, úgyhogy csak tippelek).

Amúgy én szerintem csak külföldi esetekről hallottam eddig, te akkor esetleg itthoniakról is tudsz? Persze úgyis elmélet volt a kérdés, nem kötelező lennie ilyen mebernek ahhoz, hogy lehetséges legyen.

2015. dec. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Itthonit nem hallottam, azért az nem olyan nagy szenzáció ha valaki 12 félév helyett 10 alatt végzi el az egyetemet :D Ilyen nem lesz bent a hírekben szerintem.
2015. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)
2015. dec. 11. 21:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Magyarországon ezt csak akkor tudod megoldani, ha iszonyatos hátszeled van az egyetem vezetésétől, ugyanis az egymásra épülő tárgyak miatt nem lehet megcsinálni. Tehát, ki kell kerülni a tárgyak egymásra épülését, ehhez viszont egyéni tanrend kell, amihez a dékán engedélye kell, amit nem fogsz megkapni, mert egyetlen tárgy esetében is iszonyatosan nehéz ezt elintézni, nem pedig egy teljesen egyéni tanrend esetében.

Tehát GYAKORLATILAG ez ma Magyarországon nem lehetséges. Arról nem is beszélve, hogy sz.rrá lennél szívatva vizsgákon. Ugyanis itthon MINDENKI 6 év vagy több alatt végezte el az orvosit. Mindenki, a profok is.

2015. dec. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolso: neked is koszonom a valaszod. Nyugi, nem tervezem elobb elvegezni, csak erdekelt, hogy lehetseges-e :)
2015. dec. 13. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!