Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Pénzügy-számvitel vagy nemzetk...

Pénzügy-számvitel vagy nemzetközi gazdálkodás?

Figyelt kérdés
2015. dec. 10. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:

Én a pénzügy és számvitelt fogom választani. :)

Személyes beállítottságtól függ.

2015. dec. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

PSZ matekosabb, nehezebb a számvitel miatt, mert eléggé oda kell figyelni, aprólékosság és türelem kell (habár NGn is szokott lenni számvitel alapjai vmi hasonló néven, de csak egy szemeszter). Viszont elég jól lehet vele keresni, viszonylag könnyű elhelyezkedni, de nehéz vele külföldön munkát találni, ha nem végez el vmit az ember hogy ott is alkalmazzák, mert más könyvelési szabályok vannak más országokban, ennek a szaknak meg nagy részét számvitel és hozzá kapcsolódó dolgok teszik ki.


Ha külföldön helyezkednél inkább el akkor az NG jobb. Kicsit humánabb, több a magolós dolog, nagy hangsúly van az EU intézményi rendszerén, pénzügyein és a világi pénzügyekein, viszonylag több elméleti rész van és fontos, hogy beszélj nyelveket.


Én pénzügyre járok, nekem ez jobban tetszett, de neked kell eldöntened, hogy ezek közül melyik áll hozzád közelebb. Mindkettő jó szak, de eléggé másmilyenek, hiába gazdasági szak mindkettő

2015. dec. 11. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!