Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan bírnám elkezdeni az...

Norbert911 kérdése:

Hogyan bírnám elkezdeni az egyetemet?

Figyelt kérdés
Szegeden az ELTE jöhet számításba. Sajnos az érettségim elég gyenge. 24 éves vagyok de úgy gondolom hogy nem vagyok lemaradva még semmiről,vagy mégis? Későn döbbentem rá a dolgokra,de most már minden vágyam hogy az álmom után eredjek,még ha százszor el is hasalok. Mindig is a kozmológia érdekelt,nagyon sok könyvet kiolvastam az évek során és úgy gondolom hogy a fizika területén kell elindulnom. Nagyon hasznos lenne számomra aki értékes információval tud szolgálni.

2015. dec. 12. 23:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Újraérettségi?
2015. dec. 12. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi, de nem értem, hogy "Szegeden az ELTE jöhet számításba". Fizika Bsc-re menj, ami elég durva, szobatársam annak tanul. Erős matek és fizika alapok kellenek. Ha gyenge az érettségid, akkor érettségizz újra.
2015. dec. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Fizikán kell kezdj. Szerencsére oda nem kell sok pont, ~380 ponttal már be is tudsz kerülni..

Ha ennyid sincs, akkor:

1. tegyél le egy-két nyelvvizsgát valamiből (minimum közepet, de ha tudsz akkor felsőt)

2. érettségizz újra emelt azokból a tárgyakból amit elrontottál

3. érettségizz olyan tárgyakból, amikből eredetileg nem érettségiztél, de ki tudnád egészíteni vele a jelenlegi papírodat

2015. dec. 13. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Nagyon sok könyvet kiolvastál, de egy felvételi tájékoztatót még nem vettél a kezedbe?
2015. dec. 13. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A sok könyv olvasással csak a téma utáni érdeklődésemet akartam kifejezni...pont azért írtam ki ezt a kérdést hogy hasznos infóval lássatok el. Ha tudnám hogy hol tudnák tájékozódni nyilván nem itt érdeklődnék. 3. köszi az infót!
2015. dec. 13. 22:37
 6/7 A kérdező kommentje:
Szívesebben mennék a szegedi tudomány egyetemre,mivel közelebb is van és úgy gondolom hogy jobb lenne mint a BME.(Az eddig olvasottakból kifolyólag)
2015. dec. 13. 22:52
 7/7 anonim ***** válasza:

Szegeden nem tudom milyen a kozmológia, de a BME-től van jobb képzés e téren Budapesten, mégpedig az ELTE.

BME-n más jellegű fizika szakirányok erősek..


3-as voltam

2015. dec. 13. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!