Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Milyen MSc-t válasszak?...

Milyen MSc-t válasszak? Gazdinfóról hogyan tovább?

Figyelt kérdés
Most fogok diplomázni egy vidêki egyetem Gazdaságinformatikus szakán. Mindenkêppen Budapesten szeretnem folytatni a tanulást pênzügyi/IT vonalon. Mit javasoltok? BME Gazdinfo MSc-n gondolkodom illetve Corvinus Pénzügy szakán. Ezen kívűl mêg valami ötlet? BusinessAnalyst/Pênzügyi területen szeretnêk dolgozni. Azt mondják mêg egy gazdinfo diplomának nincs êrtelme. Köszönöm szêpen előre is!

2015. dec. 20. 14:29
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Esetleg (alkalmazott) matematika (van eltén és bme-n is)? A pénzügyi elemzésekhez sok matek kell. Én úgy sok matematikus dolgozik ilyen területen.
2015. dec. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
50%
Most rá is kerestem, a bme-n külön van van pénzügy-matematika szakirány ráadásul angolul, ami még külön hasznos gondolom!
2015. dec. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Én a BME pénzügy msc-t ajánlom.
2015. dec. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:

Bármelyiket választod a két egyetem közül, mindkettővel nagyon jó tudást szerezhetsz és szinte bármelyik munkahelyen szívesen fognak látni.

Ha Business Analyst területen szeretnél dolgozni, akkor a matematiai képességek erősítése lehet egy jó cél, de ehhez nem feltétlen muszáj a matematika szak, a Pénzügyet is választhatod.

Javaslom egyébként az Excel alapos megismerését, valamint az angol mellett (ha az az első idegen nyelv) egy másik, európai nyelv tanulását.

2015. dec. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Mért ne lenne értelme a Gazdino MSc-nek? Amúgy is előbb-utóbb valamilyen informatikai területen kötsz ki, vagy valamilyen informatikával dolgozol majd, akkor meg mi értelme a Pénzügynek? Mondom ezt szintén vidéki egyetemen GI BSC-t végzett és jelenleg Gazdinfó Msc-sként.
2015. dec. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nincs értelme egy Gazdinfo Msc-nek? :)

Nem tudod még mennyit kereshet egy jó SAP/SAS tanácsadó...segítek havi 500k minimum

2015. dec. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a tanácsokat, a BME Pénzügyet mindenképpen felveszem a listára! Utolsó kettő félre érti a dolgot. Nem a Gazdinfo MSc-nek nincs értelme. Annak hogy ne lenne.. Nagyon is van, nem is kevés. Gazdinfó bachelorrol arra menni van kevesebb értelme mert két ugyanolyan diplomád lesz, én ezt írtam.
2015. dec. 21. 14:48
 8/15 anonim ***** válasza:
És az mért baj, ha két uyganolyan dipomád lesz? Minek szerezz egy különbözőt, ha egyszer úgyis tudod, hogy valszeg az első területén dolgozol majd.
2015. dec. 21. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Azért ne jelents ki ilyet, hogy úgy is azon a területen! Egy pénzügyi diploma rengeteg bónuszt jelent ilyen területen, és az IT tudást úgy is munka közben szedi magára az ember. Nem azt mondom, hogy ez biztos hogy így van, különben nem gondolkoznék a BME Gazdinfón.
2015. dec. 21. 16:21
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem akkora bónusz az, volt olyan közgazdász ismerősöm, aki két diplomával 1 évig keresett állást. Azt meg ne hangoztasd annyira, hogy az IT tudást úgy is munkahelyen szerzi meg az ember, állásinterjún egy ilyenért szépen megköszönik hogy eljöttél. Akkor ennyiből egy bölcsész is elmehetne IT területre dolgozni. xd
2015. dec. 21. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!