Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Városmajori gimibe átvesznek...

Városmajori gimibe átvesznek ezekkel az atlagokkal? Segitseg?

Figyelt kérdés

Nemet tagozatra mennek


5.:4.5-4.6

6.:4

7.:4

8.:3.7



2015. dec. 20. 21:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
3,7-tel nem hiszem. De nem az átlagodat nézik, nem mindegy, hogy ének vagy magyar. Biztos íratnak valami felmérőt.
2015. dec. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Sajnos a fizika-kemia nem volt az erossegem...
2015. dec. 20. 22:25
 3/14 anonim ***** válasza:
Ez egy erős gimi, ott is tanulni kell. Úgyhogy nem biztos, hogy ez a legjobb választás.
2015. dec. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszodat:D hidd el ..tudom nem ismersz ..nem latszik most az atlagaim alapjan ,de tanulos vagyok nagyon,csak betegsem betett nekem rendesen

Remelem azert lesz eselyem...

2015. dec. 20. 23:05
 5/14 anonim ***** válasza:

Nem valószínű, nekem egy csomó ismerősömet nem vették át 5,0- ás átlaggal sem. Felvenni is csak nagyon jó felvételivel lehet, nem elég hozzá jó tanulónak lenni, és azt hiszem, hogy csak és kizárólag 4,00 átlag felett vesznek fel. A felvételi tájékoztató írja:


"A jelentkezésnek nem feltétele , mégis elsősorban azok jelentkezését várjuk (és javasoljuk), akiknek a megjelölt év végi és félévi bizonyítványok alapján – az általunk kért tantárgyakból – a tanulmányi átlaga eléri az elő írt minimumot, azaz a jelentkező hatodikosoknál legalább 4,2 - t a nyolcadikosoknál legalább 4,0 - t , ez vonatkozik az ének képzésre is. A z elmúlt időszak tapasztalatai alapján a gyengébb bizonyítvánnyal érkező tanulók felvét e- lére minimális esélyt látunk."

2015. dec. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszodat!
2015. dec. 21. 20:27
 7/14 anonim ***** válasza:

Átjelentkezni szeretnél, vagy felvételizni?

Én Apáczais vagyok, nálunk átvétel csak 4,5 átlag (persze ez nem az általános iskolait jelenti...) felett lehet.

Ezután szóbeli van több tárgyból.

Nem tudom, mik a Városmajori követelményei, de nálunk 4,5 alatt 0% esélyed lenne.

2015. dec. 22. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Atjelentkezni:)koszonom a valaszodat:)
2015. dec. 22. 12:50
 9/14 Bogi11 ***** válasza:
Kedves Apáczais. Írnál az iskoládról egy kicsit bővebben? Humán-nyelv terület érdekelne...
2015. dec. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen! :)

Apáczairól pár mondat:

Bár sokan konzervatív "stréber-képzőnek" tartják, amit csak a legstrapabíróbb és legelszántabb gyerekek bírnak, ez nem így van. Sokkal inkább liberális iskola, mintsem konzervatív. A tanárok nagyon jók, megértőek, viccesek. Nemcsak szakmailag kitűnőek, de törődnek velünk, egyesével mindenkivel. Ha valaki nem ért valamit, szívesen rááldozzák a szünetet, a hosszú szüneteket, a délutánt. Bár vannak olyan tanárok, akiket nem mindenki szeret, de hol nincs ilyen? :) Szerintem mind szakmai, mind a felzárkóztatás (bár erre azért elég kevesen szorulnak), mind a versenyfelkészítés, mind a lelkivilágunkkal való törődés szempontjából a tanári kar a legjobbak között van, ha nem a legjobb.

Oktatásról röviden:

Emelt óraszámban magyar és történelem tantárgyakat tanulunk.

Heti 3 történelemóránk van 9.-ben, ez később azt hiszem 4-re fog nőni. A történelemtanárok rendkívül jól tanítanak, 2 tanár is írt tankönyvet, ők a saját könyvükből tanítanak (ami szerintem nagyon jó). Jakab tanár úr munkáját is dicsérik, de összességében szerintem az összes történelemtanár kitűnő.

Magyarból heti 5 óránk van, ebből 3 irodalom és 2 nyelvtan (ebből 1 kommunikációs óra/disputa, ami vitát jelent).

Biológiánk nincs 9.ben, de a bioszosoknak van.

De a biológia tanárok is rendkívül jók.

Nekünk heti 2 kémiaóránk van, a komplexeseknek 6, a mat-fiznek 1, és a bioszosoknak nem tudom :D

De általában kémiából és biológiából éri el az iskoa a legjobb eredményeket. Nemzetközi diákolimpiákon kétségkívül elsők vagyunk a magyar iskolák közül. De nemzetközileg sem vagyunk rosszak, ha azt nézzük. :)

OKTV eredményeket tekintve 2. az országban.

Érettségi eredmények is nagyon jók szoktak lenni.

Általában előfordul, hogy Oxfordra illetve Cambridge-re mennek továbbtanulni emberek, de összeséében, ha igyekszel, szinte bárhová felvesznek.

Elég nehéz kitűnőnek lenni, de összességében nem kell olyan sokat tanulni, mint a közvélemény gondolja az Apáczairól.

Meggebedni biztos nem fogsz:) Ahogy mi sem.

9. és 12. között általában javulótendenciát mutatnak a jegyek (legalábbis az osztályfőnökök és tanárok szerint).

Rendezvények programok:

A rendezvényeket a nemzeti ünnepekre általában mi szervezzük, bár az osztály másik fele is részt szokott venni.

Vannak programok csak a humánosoknak, mivel a 4 osztályos képzés 3 reál és 1 humán beállítottságú osztályt indít, ezért azt gondolom, ez jó.

Ez abból áll, hogy különböző programokat (pl. kvíz, nyelvjárásgyűjtés) szervezünk egymásnak tanítási időn kívül. A részvétel természetesen nem kötelező, és az egyéb tagozatra járok sincsenek kizárva:)

A gólyatábor elég nagy élmény, sőt FANTASZTIKUS.

A gólyatáboron kívül év közben is szokott lenni "tábor" az osztálykiránduláson kívül. Főleg Tápiógyörgye és az iskola inotai táborhelye szokott lenni a célpont. Emellett a tanévben 3-4 napos kirándulás szokott lenni.

Minden évben 2 sítábor indul, az egyik Olaszországba profibbaknak, a másik Ausztriába inkább a kezdőknek.

Egész napos buszos kirándulás is szokott lenni, azt hiszem Bécsben volt, bár én nem mentem.

Sportéjszaka: hatalmas élmény!

Délután és reggel 6 között van, pénteki nagyon.

Természetesen ahogy a többi rendezvény, ez se3m kötelező. 10 után lezárják az iskolát, onnantól csak szülői hozzájárulással lehet hazamenni. Lehet pin-pongozni, kosarazni, focizni, röpizni, fluorballozni stb.

Természetesen nem kötelező végig mozogni. Lehet beszélgetni, aludni (hálószák)és hasonlók.

Van úgynevezett RAT-nap (Radnóti-Apáczai-Trefort, tehát az ELTE gyakorlók között). És elméletben lenne AVE-nap is (Apáczai-Veres Pálné-Eötvös), de mivel nem sok hajlandóság van utóbbira rajtunk kívül (ennyit a híres Eötvösös programszervezésről:)) rendszerint utóbbi elmarad. Ez gyakorlatilag kis vetélkedőket takar, bár, még az idén nem volt, ezért nem vettem részt az előbbin sem.

Osztálykarácsony és ilyesmi dolgok is vannak, az is jó szokott lenni.

Kollégiumról:

A kollégisták (bár csak 3-an vannak az osztályból), nagyon dicsérik, jónak tartják. Más gimikből is szoktak idejönni.

Rengeteg kollégiumi program van:) Fél látatlanba nem kezdeném felsorolni, ha nem baj.


Voltál nyílt napon? Nem sokkal másabb egyébként sem a tanítás, csak nincsenek nézők... tehát annyira nem borzalmasan nehéz, mint azt már legalább 3x elmondtam:D


Biztos rengeteg dolgot kihagytam, ha van még valami, ami érdekel, állok rendelkezésedre:) Sajnos csak ennyi tellett tőlem, így fél 12-kor :(

2015. dec. 28. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!