Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Madách, Veres Pálné, vagy...

Madách, Veres Pálné, vagy Városmajori? Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg ilyen kérdés van már, de még mindig nem tudok dönteni a három gimi közül, mindegyik mellett szól valami.

Főleg nyelveket és természettudományos tárgyakat szeretnék tanulni, és jó lenne, ha a közösség is kiváló lenne, barátságos diákok..

Egyébként kitűnő vagyok, tehát a hozott pontjaim maxosak lesznek, az írásbelit meg persze nem tudom..

Egyébként maxos hozottak mellé milyen írásbeli kell az alábbi gimikbe?

Bármilyen véleményre kíváncsi vagyok, várom a válaszokat!



2015. nov. 29. 10:39
1 2
 1/13 anonim válasza:

Szia! :)

Örültem, amikor megláttam ezt a kérdést, mert én is pont eközött, a három gimnázium között vacilálok, bár én nem vagyok kitűnő sajnos, egy négyesem lesz...


Azt megkérdezném, hogy milyen szak érdekel téged?

2015. nov. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szerintem egy négyessel még simán lehet esélyed! :)

Madáchnál a francia, Veres Pálnénál a nyek, a Városmajorinál pedig a spanyol vagy a német.

Téged? :)

2015. nov. 29. 12:23
 3/13 anonim ***** válasza:

A Veres Pálnéról csak annyit tudok,hogy aki odajár ,az nagyon szereti,jo a kozosseg,programok,tanarok ,szoval egy nagyon jo iskola .

A Városmajoriba is ,aki jar ,nagyon szereti es nagyon buszkek ,hogy benne vannak az 1. 10 legjobban ..a tanarok jok,meghallgatjak a diakokat, az epulet is egeszen jo (nem tokeletes ,de mas iskolakhoz kepest szuper) ..es a diakok kozott van nagyon sok fajta ,de kb az egesz jo

Madách: jo az oktatas,jok a diakok,jo a hire az iskolanak:) ha azt mondod valakinek,hogy te a Madáchba jársz,akkor az nagy dolog (a másik 2 is ,de azert a Madach egy joval regebb multu iskola,ezert tobben ismerik) es a 7.keruletnek nem a rosszabb reszen van azert..:)

En ezt a sorrendet csinalnam: Madach,Varosmajori,Veres Palne

2015. nov. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

Nézd meg mindegyik honlapját, a felvételi követelmények fenn van. Sehova nem kell kitünő bizonyítvány, a hozott pontoknál is a lényeges jegyek számítanak, legtöbbször: magyar, matek, töri, nyelv, tt. tantárgyak- van ahol csak a 7. évvége és 8.félév számít

Madách: szuper iskola, sok minőségi tanárral. De itt is vannak gyengék, de alapvetően jó hangulatú iskola.


Veres Pálné- jókat hallottam róla, jó közösség, de az elmondottak alapján reálosabb, mint a Madách, de talán gyengébb egy kicsita többiből


Ha TT. tárgyakat akarsz tanulni, a Madáchban is jó az okatás, de elég furcsa lesz, hogy egy 35-ös osztályból 20-an biztos reál analfabéták, nincs igazán versenyhelyzet.És ugyanúgy kifoghatsz gyengébb nyelvtanárt. A Madáchba a nyelvi felvételi is elég kemény, ha nem felelsz meg, nem is mehetsz tovább

2015. nov. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Bogi11 ***** válasza:
Ha valaki eljut a héten a nyílt napra Madáchba, az kérem mesélje el az élményeit majd.
2015. dec. 1. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

.."20-an biztos reál analfabéták"...ezt honnan veszed?

A "reál analfabéták" nem nagyon tudnának min. 75 pontot összehozni az írásbelin. Ez alatt pedig nagyon kevés az esély....

2015. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de egyre inkább az az érzésem, hogy a MAdách felkapottabb, mint amennyire igazából jó. (Am kicsit vicces, amit a 3-as írt, metr a VPG 150 éves, de mind1 lényegtelen) Ez szeméyes vélemény. Igazából én a VPG és a VMG között nagyon sokat vacilálta. Mind2-nél nagyon szimpatikuak voltak a szóbeliztetők, a suli is nagyon szép, éás jó sulik. A Városmajori mellett szól, hoyg jobb suli, és ha spanyolt akarsz tanulni mindeképpen azt ajánlom :) Ha inkább olaszt vagy franciát, akkor a Veres Pálnét, de amúgy mind a kettő inkább humános suli alapban. VPG talán kicsit reálosabb, de igazából sztem ahány mebert kérdezel erre annyi féle választ kapsz. Őszintén nekem végül a távolság miatt lett a Veres Pálné. Nem tudom mi lett volna a Városmajoriban, de az biztos, hogy a Veres Pálnéba nnagyon jól érzem magam, és nagyon szeretek od ajárni. A szempontjaidtól függhet a sorrend. Ez lehet a nyelv, a suli erőssége, vagy (mint esetemben) a távolság. Egyik suliban se nagyon állnak veled szóba 165 írásbeli alatt, de az elég húzós. Engem úgy vettek föl mind a kettőbe, hogy 77 pontos írásbelit írtam, és max pontot vittem, illetve max let a szóbelim is. Mostanra ráadásul már emelték a ponthatárokat, úgyhogy inkább azt mondanám, hogy 80 pontos írásbelivel lehetsz nyugodt.Bárhová is mész, szurkolok, hogy oda sikerüljön, ahová szeretnéd. Hajrá! :)
2016. jan. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Minden válaszolónak nagyon köszönöm!:)

Holnap tudom meg az eredményeket, majd lehet kérek egy kis segítséget a szóbelihez a VMG-s, VPG-s válaszolóktól :D

2016. jan. 26. 16:14
 9/13 anonim ***** válasza:

én madáchos vagyok és ha a nyelvek és a természettudomány az ami érdekel ne a Madácha gyere, ez egy elég humános suli, és emiatt a természettudományos tantárgyak háttérbe szorulnak de a nyelvek itt nagyon nagyon jók.

többi suliról nem tudok nyilatkozni.

2016. febr. 7. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A Városmajorira nem mondanám, hogy inkább humános suli, sőt.
2016. márc. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!