Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az nagyon rossz dolog ha már...

Az nagyon rossz dolog ha már egyetem első félévében nem sikerül 2-3 tantárgyat teljesíteni elsőre?

Figyelt kérdés

Elsőéves mérnökinformatikus hallgató vagyok és egy tárgyból már buktam és nagyon úgy néz ki, hogy még egyből de lehet még kettőből fogok.


Elég rosszul érzem magam emiatt, mivan ha nem fog menni?

Ez mennyire normális dolog, hogy félévente 1-2 tárgyból megbukik az ember?

Nagyon nagy bajok lehetnek ebből, gondolok itt az óraütközésekre. Nagyon gyakori szokott az lenni?


2015. dec. 20. 22:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha indul keresztféléves képzés ezekből, akkor csak megszivattad magad a második félévre, mert nagyon sok órád lesz.

Hát, azt mondják, az első félév a legnehezebb a beilleszkedés, egyetemi tempó felvétele miatt. Ezt szerintem próbáld meg annak betudni. Ha második félévben is sok mindennel csúszol, akkor meg el kell dönteni, hogy biztosan jó helyen vagy-e. Persze el lehet végezni a képzési idő másfélszerese alatt mindenféle következmény nélkül.

2015. dec. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
BME-VIK? Akkor megesik:)
2015. dec. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A felvettek fele sosem lesz mérnök, gyakorlatilag ritkaságszámba megy az ilyen szakokon ha valaki tényleg 18 éves, rengetegen újrakezdők.

Valljuk be ezek a szakok iszonyúan nehezek.


A mérnökinfóra ez hatványozottan igaz, ez fejlődik a leggyorsabban, hiszen csak egy ember kell hozzá meg egy számítógép.

2015. dec. 21. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!