Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME logisztikai mérnök államin...

BME logisztikai mérnök államin vagy Corvinus, esetleg BGF pénzügy és számvitel önköltségesen?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni melyikkel járnék jobban. Pénzügy kicsit jobban érdekel, de fel kéne vegyem a diákhitelt, hogy tudjam fizetni a tandíjat.
2015. dec. 25. 21:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Pénzügy.... :D Több lesz ott a számvitel.

Te tudod megéri-e a hitel! :)

2015. dec. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem bármelyik mérnöki képzéssel jobban jársz mint közgazdasággal. Nem véletlenül fizetős szinte az összes, mert sok van belőlük.
2015. dec. 26. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én inkább pont ellenkezőleg nézem a helyzetet.

Szerinted miért fizetős, és van felemelve a ponthatár az égig?

Mert könnyen ellehet vele helyezkedni, jó fizetés.

S elvégezni se olyan nehéz.

Ellenben egy mérnökivel.

Bár ez a logisztikai mérnökre nem teljesen igaz.


Pont azért van kevés hely, mert hogy legyen kevesebb tanult ember az országban.. :)

Amilyen ponthatárok vannak durván 20-30 év és nézd meg milyen közgazdászhiány lesz.

2015. dec. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

utolsó válaszolóval egyetértek, a 'népszerű 16 szak' ami ugye 2 éve lett meghatározva így pontosan ha jól emlékszek, valójában nem a népszerűséget hanem a hasznosságot jelenti, és kicsit még kevesebb szenvedés kb ugyanazért néha még több fizetéséért, mint egy középszerű mérnök. BGE (már nem BGF) szintén értékes diplomásokat termel ki. A Corvinus talán kicsit jobb lenne, csak ugye ott a 350.000 / félév elég durva. A 195.000 még lenyelhetőbb. Corvinuson az állami nagyon lehetetlen?

a legtöbb államis akiket felvettek: általános 90% feletti emelt töri érettségivel rendelkezik és 90% feletti matematika középpel, (ritkábban fordítva) mert ugye a matematika %-a mindenképpen beleszámolódik. + 2 nyelvvizsga vagy 1 felsőfokú. Szerintem még 5 hónap alatt bármit összehozhatsz. Persze kis szerencse is kell, de hátha :)

2015. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
BGE-n is 230e/ félév a psz.
2016. jan. 5. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
BME nem jöhet szóba? Elég jó ösztöndíjat indítottak GTK-n.
2016. jan. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!