Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mivel büntetik az egyházi...

Halász Szilárd kérdése:

Mivel büntetik az egyházi iskolákban az olyan "vétségeket" mint az istentagadás?

Figyelt kérdés
Van-e szankciója?Ha igen akkor ezzel nem mond egyet alapvető emberi jogokkal?És végezetül mi a véleményetek?

2015. dec. 26. 11:00
 1/8 anonim ***** válasza:
23%
mivel egy egyházi iskolában hisznek Isten létezésében :D
2015. dec. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem értettem, hogy aki istentagadó, az miért jár egyházi iskolába?

A kérdésedre válaszolva: nyilván iskolafüggő. Nem mond ellent az alapvető emberi jogokkal, hiszen az egyházi iskolába való beiratkozáskor elfogadod az intézmény szellemiségét, értékrendjét.

2015. dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
69%

Ha istentagadó vagy, akkor nem kell egyházi iskolába menni, ha pedig mégis ilyenbe mész, akkor ne hangoztasd a nézeteidet, mert a beiratkozással te elfogadtad az iskola szellemiségét.

Én ateista vagyok - vagyis inkább agnosztikus nézeteim vannak - mégis egyházi gimibe jártam. Pofátlanság másokat "sértegetni", ha konkrétan te magad vállaltad, hogy elfogadod ezt a szellemiséget.

Nálunk amúgy nem volt szankciója, max megutáltak a tanárok, de nem járt érte intő.

2015. dec. 26. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 homo ludensz ***** válasza:
85%

Mikor oda beiratkoztál tudtad hogy egyházi suli. Mikor elmész egy Fradi-Újpest focimeccsre tudod hogy te fradista vagy ezért nem fogsz beülni az ellenfél szektorába és ott ordibálni. Amennyiben a jelenlegi iskolád szellemisége ellentétes a te meggyőződéseddel akkor iratkozz át egy önkormányzati,állami iskolába.

Szerencsére ma már van választási lehetőség.

2015. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

én sem hiszek istenben, de egyházi iskolába jártam. amikor jelentkeztem még állami gimi volt, de amikor 10. utána átvették, átmenni másik iskolába meg nem akartam. bár minket, akik rendes iskolába jelentkeztek, nem b*szogattak és nem erőltették ránk a vallást. volt 1-2 lázadóbb osztálytársam, nem is igazán tudom mi bajuk volt, de a lényeg, hogy őket nyilván jobban piszkálták, de a tényleg azt teszed ami a dolgod (tanulsz az iskolában) akkor semmi problémájuk nem volt. alsóbb évfolyamoknál már más volt a helyzet, főleg akik úgy jelentkeztek, hogy tudták mi a helyzet, nekik több vallási "programot" szerveztek, minden pénteken templomba kellett menniük stb. egyébként nem tudom, hogy mennyire rossz neked és el tudod-e viselni k*ssban az egészét és tudsz-e csak a saját dolgodra koncentrálni. egyébként mi van akkor ha istentagadó vagy? ennek minek kell hangot adni? ha nem tetszik az iskola rendszere akkor menj el, sosem értettem az olyanokat akik elégedetlenkedtek és minden másra koncentráltak, hogy ez is szar, az is szar, ahelyett, hogy a tanulásra figyeltek volna.


alapjáraton ha istentagadó vagy és megtartod magadnak abból nem hiszem hogy bármi bajod származna, de ha reklámozod fennhangon akkor lehet rád szállnak. egyébként az egyházi tanításokat próbáld befogadni, nem is kell mindet, de amit magadnak érzel az megfogadhatod, pl a szeretetről, becsületről, őszinteségről, tiszteletről stb.


ez így elég hosszú lett :D a lényeg szerintem, hogy inkább tartsd meg magadnak a nézeteidet és akkor károd nem igazán származhat. később a főnöknek sem vághatod oda, hogy ő egy k*csog

2015. dec. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem járok,nem jártam és nem is fogok egyházi iskolába járni és nem is èrtek eggyet azzal, hogy ebben a felvilágosult világban egyre több az egyházi intézmény.A kérdést csak kíváncsiságból tettem fel.
2015. dec. 27. 21:43
 7/8 anonim ***** válasza:
az egyház nem egyenlő elvakult hívőkkel. rengeteg olyan tanítást tudnak átadni, ami egy "világi" embernek is a hasznára válhat. egyébként anno a mi iskolánkat be akarták zárni mert nem volt pénz, azonban az egyház átvette. és később normális közösség lett az egész iskolában. én büszkén írom az önéletrajzomba, hogy egyházi iskolába jártam, mert szerintem értéket képvisel.
2015. dec. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 homo ludensz ***** válasza:

A felvilágosult világ annyira kivilágosult hogy az egyetemi oktatók panaszkodnak a hozzájuk jelentkezők alapvető írás-olvasás és értelmezési képességeinek hiányosságaira.

Azok általában SMS és egyéb klaviatúrán éldegéltek vidáman és a mai "modern" szókinccsel kommunikáltak.

Idős közismert,sikeres emberek hálával gondolnak vissza a jezsuita tanáraikra és a tőlük kapott útravalóra. Vajon miért? Emberi jogok? Vannak. Meg emberi kötelességek is hogy ne potyára teljen el a szüleid pénzén feletted az idő.

2015. dec. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!