Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Munka vagy kisgyermek mellett...

Munka vagy kisgyermek mellett konnyebb elvégezni főiskolát?

Figyelt kérdés
Tudom, ez egyénenként is változó lehet, véleményeket, tapasztalatokat szeretnék megtudni. Köszönöm szépen:)
2015. dec. 29. 08:16
 1/5 A kérdező kommentje:
*könnyebb
2015. dec. 29. 08:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha jól képzelem el, még nincs gyereked, és azon vacillálsz, hogy majd a gyerek születése után kezdjél-e el továbbtanulni? Hát ne várj, " a jövőt nem sejtheted" (hogy Koncz Zsuzsát idézzem), sose lehet tudni, mit hoz és mit nem a jövő, kezdj el tanulni. Látatlanban nem lehet más sorsába belelátni, hiszen nem tudjuk, hogy neked mennyire megterhelő, hány pluszórás a munkahelyed, mint ahogy azt se, hogy milyen temperamentumú és egészségi állapotú lesz a gyereked, hogy viseli el a hiányodat, de legfőképpen, hogy mennyire támogat a család a gyerekgondozásban addig, amíg távol vagy meg amikor otthon kell főiskolai feladatokat megoldani.
2015. dec. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez munkahelytől is függ. Egyébként tényleg nem nagyon éri meg várni, és ha most mégsem megy, később még folytathatod. Viszont én is munka mellett tanulok már másfél éve, de most derült ki, hogy idén már nem felvételizhettem volna erre a szakra, mert nem lett volna meg az érettségim hozzá (tavaly még nem írták elő).
2015. dec. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!:)


Idén kezdtem el munka mellett a főiskolát és azért érdekel ez a kérdés, mert 3-4 éven belül szeretnénk babát ( addigra a tanulmányaim vége felé járnék, ha minden jól megy) és elgondolkodtam rajta, hogy napi 8 óra munka mellett (+ a bejárás ideje persze), tényleg könnyebb-e tanulni, mint otthonról egy kisgyerek mellett, aki mellett adott esetben lehet, hogy kényelmesebb lenne a tanulás otthonról -persze ezt előre nem lehet tudni.

2015. dec. 30. 08:38
 5/5 anonim ***** válasza:
Kezdd el, ne húzd az időt! Minél idősebb leszel, annál kevésbé fog az agyad és annál kevesebb hajlandóságod lesz hozzá. Én csináltam másfél évig így, másfél évig úgy, de a gyerekre volt, aki vigyázzon a heti másfél napon. Nem volt egyik se könnyebb, mint a másik, de a gyerek mellett kiszámíthatatlan, lehet egy gyerek beteges vagy nyűgös, akit sokkal nehezebb otthagyni vagy mellette tanulni.
2015. dec. 30. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!